מהגבעה לניהול תחום נשים ומגדר
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מהגבעה לניהול תחום נשים ומגדר

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 13.9.2012

 

הילית בן צבי

הלית בן צבי מונתה למנהלת תחום נשים ומגדר בתנועה הקיבוצית. היא מחליפה בתפקיד את ד"ר סמדר סיני, שמילאה את התפקיד בשמונה השנים האחרונות.

 

הלית בן צבי (גבעת חיים מאוחד), בוגרת תואר שני במדעי הרוח (אוניברסיטת חיפה), מרצה ומנחה קבוצות וסדנאות נשים ובעלת ניסיון של למעלה מ-10 שנים בניהול תיכנס לתפקיד במהלך חודש אוקטובר הקרוב. תפקידה האחרון הוא מנהלת המחלקה הבינלאומית בגבעת חביבה.

 

הלית החלה את דרכה כנציגת "תנועת הבונים דרור" בשליחות למלבורן (אוסטרליה) מטעם הסוכנות היהודית והתנועה הקיבוצית, שם פעלה בקהילה המקומית להעמקת הקשר עם הארץ. עם חזרתה מהשליחות השתלבה ב"קמפוס גבעת חביבה" ולקחה על עצמה את ניהול דסק דוברי האנגלית במחלקה הבינלאומית ובכך המשיכה את הקשר עם יהדות התפוצות מן הארץ.

 

לאחר כארבע שנים בתפקיד, קיבלה את ניהול המחלקה הבינלאומית הפועלת לחשיפת המרקם החברתי-תרבותי בישראל לאוכלוסיות בעולם. היא הקימה ויזמה את פרויקט הדגל של המחלקה הבינלאומית, תכנית "מסע גבעת חביבה" אשר נערכת בשיתוף פעולה עם הסוכנות היהודית והשומר הצעיר בעולם.

 

לצד עבודתה בגבעה, התמחתה בן צבי בייעוץ ארגוני, השתלמה בלימודי מגדר והעצמת נשים בסיומן העבירה מערכי סדנאות ייחודיות להעצמה ומנהיגות נשית, בין היתר במשרדי ממשלה, חברת מיקרוסופט, ויצ"ו נעמ"ת, מועצות אזוריות ומקומיות. לצד אלה עסקה בשנים האחרונות בריכוז פרויקט "שותפות 2000" בעמק חפר, וניהול חברתי - קהילתי בגבעת חיים איחוד.

 

השבוע אמרה, "אני שמחה להיכנס לתפקיד המאתגר של ניהול תחום נשים בתנועה הקיבוצית. אני רואה חשיבות רבה להעלות את נושא המגדר כחלק מסדר יומם של הקיבוצים, ומברכת על ההזדמנות שניתנה לי להמשיך את פועלה של סמדר ולפעול למען הרחבת שילובן של נשים בתפקידי מפתח, מנהיגות וניהול", אומרת הילית לקראת כניסתה לתפקידה החדש.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים