תחל שנה ומשימותיה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

תחל שנה ומשימותיה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 4.9.2012

 

כנס השינשינים

השינשינים יצאו לדרך, גרעיני צבר מתאקלמים, הנח"ל זורם. אגף המשימות מציג יבולים

 

751 מתנדבי שנת השרות מטעם התנועה הקיבוצית החלו בראשית השבוע את משימתם החינוכית לשנה הקרובה. שנת השרות מתחילה בתום י"ב ולאחר שאושרה דחיית שרות של שנה ממשרד הביטחון. "השינשינים" נמצאים באחריות אגף המשימות התנועתי, שמחזיק את כמות מתנדבי שנת השירות הגדול ביותר. אנשיו "גייסו" את החבורה בחודשים האחרונים, מיינו, חילקו למוקדי המשימה ובמהלך השנה ייתנו גיבוי וליווי חינוכי וחברתי.

 

מתנדבי שנת השרות הם בני קיבוצים ומושבים. במהלך השנה יתגוררו בקבוצות קטנות ב-97 קומונות ברחבי הארץ, ויעבדו ב-78 מוקדי משימה אותה בחר כל אחד או בחרה כל אחת, במועדונית, כפר נוער או פנימייה של נוער מנותק או נוער בסיכון, ידריכו ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים, ידריכו במרכז קליטה, בעמותה להגנת הסביבה, כסיוע של "ידיים עובדות" - אם בקיבוץ צעיר ואם בקיבוצי עוטף עזה.

 

הסברס כבר כאן

 

קבוצת צעירים נוספת שעושה צעדי התאקלמות הם 13 גרעיני "צבר" - "350 חבר'ה" - חניכי תנועת הצופים בצפון אמריקה ואירופה - צעירים יהודים שאוגדו בארץ מוצאם ועלו לארץ להתגייס בחודש נובמבר לשרות מלא בצה"ל. עד השרות ובחופשות שבמהלכן ישהו הצברים ב-12 הקיבוצים (ומושב אחד) שפתחו ביתם וליבם והתנדבו לארח אותם.

 

עוד זורם הנחל

 

ועוד קבוצת צעירים מאורגנת מצאה בית בקיבוץ. המדובר ב-85 מסיימי שנת השירות האחרונה, שנמצאים כעת בקטיף תפוחים בקיבוצי הצפון, לקראת גיוסם לצה"ל בחודש נובמבר, שמירת המסגרת כארבעה גרעינים לנח"ל, וכל זאת במטרה שבעוד שלוש שנים יוכלו להצטרף כקבוצה ולגור בקיבוץ.

 

ואיך מתייחס לכך מנהל האגף, יואל מרשק? אני גאה להציג "יבול שיא" ברתימת צעירים למשימות התנועה הקיבוצית ברחבי הארץ וגם סיוע בעבודה לקיבוצים בעוטף עזה. אני גאה בצוות שאיתי, שעמל בחודשים האחרונים בלא לאות להצליח להיענות לבקשות ולשבץ את כל השינשינים למשימותיהם. אל מול עינינו עתידה של המדינה ודאגה לדמותה, עליה אנו מבקשים להשפיע ברוח הקיבוץ וערכיו.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים