חוסכים ונהנים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

חוסכים ונהנים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 16.8.2012

 

פעילות חברת חשמל ביזרעאל

חברת החשמל החלה פעילות הסברה חווייתית לילדים ומבוגרים על חיסכון בחשמל

 

יותר מ-50 ילדים, מגיל הגן ועד כיתות ג', הצטופפו ביום אוגוסט חם במועדון לחבר בקיבוץ יזרעאל, כדי ללמוד בדרך חווייתית מהנה ויעילה, כיצד ניתן לחסוך בחשמל ולא פחות חשוב - איך להיזהר מחשמל. צוות ההדרכה שהורכב מעובדי חברת החשמל, מלווים בדמויות של תקע ושקע, ריתק את הילדים במשך שעתיים, שהיו מוקדשות כולן לערכי החיסכון, ההתייעלות והבטיחות בחשמל.

 

חברי קיבוץ יזרעאל, הצטרפו מאוחר יותר. בכניסה לחדר האוכל, הוצב דוכן בו יכלו חברי הקיבוץ לקבל עלונים ייעודיים שכל כולם עוסקים בחיסכון בחשמל ובהתייעלות אנרגטית. במועדון לחבר שמעו החברים הרצאה שניתנה על ידי צוות מהנדסים של חברת החשמל, שגם השיבו לשאלות.

 

ובסוף היום, כל מי שרצה להבין מהי התייעלות אנרגטית, הצטרף להרצאה מקצועית שיועדה לענפי המשק והמפעלים, לאנשי אחזקה, ולמהנדסי פיתוח. המרצים היו צוות מקצועי של מהנדסים מחברת החשמל. ארגון היום היה משותף לחברת החשמל ולג'רמי פרילינג, מקיבוץ יזרעאל.

 

יום ההדרכה התקיים במסגרת מיזם משותף לתנועה הקיבוצית ולחברת החשמל, במסגרתו מגיעים אנשי חברת החשמל לקיבוצים, במטרה להטמיע את נושא ההתייעלות האנרגטית והחיסכון בחשמל ולצייד את חברי הקיבוצים במידע וכלים מעשיים לחיסכון.

 

בחברת החשמל מציינים שמגזר הקיבוצים מתמודד היום עם תהליכים חברתיים וכלכליים מורכבים. אחרי שנים רבות שבהן ניהל כל קיבוץ את תחום האנרגיה בכוחות עצמו, מבקשת חברת החשמל לאפשר לקיבוצים שיהיו מעוניינים בכך להיעזר בידע, בניסיון וביכולות המקצועיות של חברת החשמל. בחברת החשמל משוכנעים, כי מגזר הקיבוצים, המצטיין בלכידות חברתית גבוהה ובערכים ייחודיים ויוצאי דופן בחברה הישראלית, יצליח ליישם צעדי חיסכון והתייעלות בצורה טובה ומהירה.

 

קיבוצים שמעוניינים בארגון "יום חברת החשמל" מוזמנים לפנות אל אנשי חברת החשמל יעל נאמן 054-3995564, או ברק דוידוביץ 052-3997965 ולתאם את הפעילות המהנה.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים