המתחדש התגבש
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

המתחדש התגבש

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 15.8.2012

 

אורי מרגלית, יו"ר פורום הקיבוץ המתחדש

בכנס הקיבוץ המתחדש יוצג חזון הקיבוץ, והשתלבות במרחב הכפרי. ויש אורחים מפתיעים

 

"פורום הקיבוץ המתחדש" מתמרק לקראת הכנס השנתי שיערך, גם הוא, אחרי החגים, ב-18.10 בסמינר אפעל. בכנס השנתי תוצג מעין תעודת זהות כתפיסה כוללת של הקיבוץ המתחדש, על מרכיביו.

 

ה"פורום" הוקם לפני כשלוש שנים בעקבות פעילות יזומה של מנהלת אגף החברה דאז, רבקה וילנד, בין היתר במטרה לנסח "אני מאמין לקיבוץ המתחדש". אחד התוצרים של המהלך היה התארגנות קבוצת ממלאי תפקידים ששמה לעצמה מטרה ליצור שיח בקרב "הקיבוצים המתחדשים" ולהשפיע על סדר היום התנועתי, יחד עם זיהוי נושאים מרכזיים להובלה על ידי הנהגת התנועה בעתיד.

 

אורי מרגלית (רמת הכובש), מוביל את הפורום, שופך אור על הכנות לכנס: "נעסוק בשלושה נושאים מרכזיים, שנבחרו לאחר דיונים בקבוצות עבודה אזוריות - סיכום עבודה על תפישה כוללת של הקיבוץ המתחדש, מנהיגות מקומית בקיבוצים, והתארגנות חדשה של המרחב הכפרי בישראל". באשר לנושא השלישי, מסביר מרגלית ש"נושא "המרחב הכפרי" והקיבוצים כמרכיב מרכזי בתוכו, עמד בחודשים האחרונים במרכז עבודתו של צוות מתוכנו, והוא יוצג בכנס על ידי פרופ' מיכאל סופר. בהמשך להצגת הדברים יתקיים פנל בהשתתפות ראשי תנועות ההתיישבות, שכבר הבטיחו את בואם.

 

אורח מכובד נוסף הוא פרופ' אליעזר בן רפאל, יו"ר "ועדת הסיווג" שהגדירה את מעמד הקיבוץ המתחדש בשנת 2003, והוא יציג את המחקרים האחרונים שנעשו בנושא הקיבוץ המתחדש, וכן מאיה שפיר שתברך בשם המטה השיתופי.

 

בכנס יסוד ההתארגנות בשנה שעברה השתתפו כ-350 חברים. לקראת אוקטובר מצפים המארגנים למספר דומה או גדול יותר, לאור שיתוף הציבור בנושאים, ומבטיחים שבתוך שבועיים יועלו תוצרי עבודת הצוותים לקראת הכנס השנתי לאתר האינטרנט ויישלחו לקיבוצים לידיעת המתעתדים להשתתף בכנס.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים