מסע עולמי
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מסע עולמי

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 9.8.2012

 

בשקט ובצניעות מקיימת זו השנה הרביעית המחלקה הבינלאומית בגבעת חביבה את תכנית "מסע גבעת חביבה" בשיתוף עם הסוכנות היהודית והשומר הצעיר העולמי. מחזור חמישי הסתיים בחודש שעבר, אחד נוסף יתחיל בראשית חודש ינואר. התכנית מציעה למשתתפיה חוויה לימודית עשירה ומיוחדת של שתי תרבויות מרתקות, התרבות הערבית והתרבות היהודית, והמארג המשותף של שני העולמות. בליבת התכנית קורסים של לימודי השפה הערבית, לימודי השפה העברית, לימודי מזרח תיכון, תולדות עם ישראל, מפגשים עם דמויות מפתח בחברה וסיורים ברחבי הארץ המשלימים את חוויית הלימוד ותואמים את תכנית הלימודים.

 

"מסע גבעת חביבה הינה תכנית ייעודית לאקדמאים, בוגרי תואר ראשון או תואר שני ממוסדות אקדמיים בחו"ל, המעוניינים בלימודי המשך חווייתיים", מסבירה הילית בן צבי, מנהלת המחלקה הבינלאומית בגבעת חביבה, האמונה על התכנית הייחודית שיזמה עם אנשי צוותה. "בנוסף על לימודים אינטנסיביים, זוכים משתתפי התכנית להתארח בקיבוץ ברקאי הסמוך לגבעת חביבה, לחוות חיי קהילה בקיבוץ של ימינו, להשתתף באירועים קהילתיים, לחגוג את החגים, ליטול חלק בעצרות זיכרון וליהנות מ"קפה שישי" במועדון קיבוצי" מוסיפה הילית.

 

כל משתתף בתכנית נהנה ממשפחה מאמצת בקיבוץ עימה זוכה להמשיך ולתרגל את לימודי השפה העברית בהוויה הקיבוצית, לצד התנדבות בבית הספר התיכון בבקה אל גרביה ואירוח בתי משפחות התלמידים ביישוב, שם זוכים לתרגל את השפה הערבית ולחוות חיי קהילה בתרבות הערבית.

 

"מדובר בתכנית עומק", מוסיפה הילית, "ולהבדיל מחמשת אלפים המבקרים המגיעים אלינו במהלך השנה לסמינרים וימי עיון של יום עד יומיים בנושאים שונים אודות החברה הישראלית והאוכלוסייה בארץ, כאן אנו מציעים חמישה חודשים של לימודים אינטנסיביים המקנים למשתתפים אפשרות לראות ולחוות את מורכבות המציאות הישראלית בה אנו חיים. אנו חושפים בפניהם את המורכבות, את ריבוי המשתנים, השוני. יש כאלה שמחליטים להישאר בארץ בעקבות החוויה, בין אם למטרת המשך לימודים אקדמאיים ואחרים במטרה להשתלב בשוק העבודה המקומי תוך קביעת מקומם מושבם בקיבוץ".

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים