גיוס לכרם
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

גיוס לכרם

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 7.8.2012

 

ילין, שור, ברושי, מרגלית

תגובה אזרחית לניסיון הפיגוע: חיזוק כרם שלום וחולית בחברים חדשים. ולוולה: "מגורים בעוטף עזה - חלוציות מודל 2012"

 

התנועה הקיבוצית יוצאת בתכנית לחיזוק הקיבוצים כרם שלום וחולית, וזאת בתגובה לניסיון הפיגוע מגבול מצרים, בראשית השבוע, בידי חוליות מחבלים השייכות למה שמוגדר "ג'יהאד עולמי".

 

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור שביקר באזור מועצה אזורית אשכול, נפגש עם ראש המועצה, חיים ילין, ממנו שמע על התמודדות המועצה במתן מענה ליישובים, בעקבות האירוע החמור. בביקור השתתפו גם מנהל מחלקת הביטחון, יואב מרגלית, והמלווה החברתי של קיבוצי הדרום, איציק עוז. הצטרף לביקור גם עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות, איתן ברושי, שתיאם בנפרד את הגעתו לאזור.

 

לאחר הביקור בכרם שלום, בו נערך מפגש עם חברי הקיבוץ והנהגתו, הנחה מזכ"ל התנועה הקיבוצית את אנשי המטה לצמיחה דמוגרפית לשים דגש על הפניית יותר משפחות צעירות המחפשות מגורים בקיבוץ, לקיבוצים כרם שלום וחולית, לסייע בתהליך הקליטה, כולל מציאת פתרונות מגורים, וזאת במטרה להגדיל את אוכלוסיית הקיבוצים ולחזקם. בכרם שלום כעת 44 חברים ומועמדים, והיעד הוא לצמוח ל-70 בשנתיים הקרובות.

 

"תגובת כוחות הביטחון לניסיון הפיגוע הייתה ללא דופי" אומר מזכ"ל התנועה הקיבוצית. "התגובה שלנו היא אזרחית - חיזוק קיבוצי הגדר, שעומדים לאורך השנים בגבורה מול מציאות ביטחונית לא פשוטה, תוך שהם מקיימים שגרת חיים קהילתית ויצרנית יוצאת דופן מרשימה. מגורים ב'עוטף עזה' הם חלוציות וציונות מודל 2012. הגדלת מספר החברים בקיבוץ תורמת לחוסן החברתי והכלכלי של היישוב, ואת זה אנו פועלים ליישם" אמר ולוולה.

 

פרסום בוואלה:

http://news.walla.co.il/?w=/9/2556586/@@/item/printer

 

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים