המשימה: צליחת הכנרת
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

המשימה: צליחת הכנרת

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 25.7.2012

 

2,800 משתתפים ברפסודיית בני הקיבוצים אמש ובשבוע הבא

 

ביום - בונים רפסודות, ובלילה - מעצבים השקפת עולם, בדיונים ליליים בהשתתפות נציגי המגזר החרדי, הערבי, מובילי המחאה החברתית, המאבק לשוויון בנטל, יוצאי אתיופיה ואחרים. זה היה התפריט של משתתפי המשט הראשון של רפסודיית בני הקיבוצים, שהתקיימה בכנרת. שני משטים נוספים יתקיימו בשבוע הבא ובסך הכול 2,800 בני נוער מקיבוצים בכל רחבי הארץ וממושבים ישתתפו ב"רפסודיה" המסורתית בכנרת, שמארגן אגף המשימות התנועתי.

 

לפי המארגנים רפסודיית 2012 היא הגדולה ביותר אי-פעם מבחינת מספר משתתפיה וכמות הרפסודות שישוטו במימי האגם בשלושת המקצים - יותר ממאה רפסודות ססגוניות, שייבנו בעבודה עצמית של בני הנוער. השנה, לאור כמות המשתתפים הגדולה, הגבילו משרד החינוך ומשטרת ישראל את המבצע וחייבו את קיומם של שלושה משטים - השבוע היה אחד ובשבוע הבא שניים נוספים, ובהם כ-35 רפסודות ועליהן 20-25 נערים, שישוטו ממערב הכנרת בחוף חוקוק לצדה המזרחי.

 

לצד מלאכת בניית הרפסודות, גאים המארגנים בסדרת חוגי דיון ליליים שהתקיימו סביב מדורות, בנושאים "הבוערים" ביותר בסדר היום הציבורי. "המטרה שלנו היא להציף את הנושאים, לסייע בעיצוב השקפת עולמם של הנערים, ולרתום אותם למאבק החשוב על דמותה של המדינה", אומר מארגן הרפסודיה, יואל מרשק. בדיונים משתתפים אישי ציבור, נציגי מגזרים ומובילי מחאה ציבורית על השירות בצה"ל ושאלת השוויון בנטל, יחסי חרדים חילונים, גזענות, צדק חברתי וסולידאריות ישראלית.

 

לפרטים נוספים - לחצו כאן

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים