התל'מ עובר במשק
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

התל"מ עובר במשק

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 24.7.2012

 

תל"מ - הרשמה

במפגש השנתי של תכנית תל"מ - לצעירים יוצאי אתיופיה בקיבוצים, השתתפו בסוף השבוע שעבר 60 חניכי התכנית, המקשרים מ-15 הקיבוצים השותפים לתכנית, ונציגי השותפים-התנועה, משרד הקליטה וקרנות תומכות.

 

במפגש תחת הכותרת "המסע שלי בחברה הישראלית" סיפרו חניכים בעבר ובהווה על המסלול שעשו מאתיופיה אל לב החברה הישראלית, בניסיון לעמוד באתגר ההתערות ומימוש היכולות. "מטרות הסמינר היו: למידה, העצמה, תחושת יחד, לשמוע ולהשמיע", ציינו ניבה אשכנזי (מעגן מיכאל) ושותפתה מורן רוזנברג (גן שמואל) שמפעילות את התכנית מטעם התנועה.

 

את שילוב חניכי התכנית בשוק העבודה מבקשים מובילי התכנית להשיג בתום תקופה בה שוהה חניך תל"ם במשך שנה או שנתיים בקיבוץ, עובד בשכר באחד מענפי המשק, ובמקביל רוכש השכלה מקצועית או אקדמית. המרכיבים הללו, עם מעטפת של מגורים בסביבה כפרית ותמיכת המקשרים, מאמינים מובילי התכנית, אמורים להקל על הצלחה בלימודים, רכישת מקצוע והשתלבות בשוק העבודה.

 

תל"מ - אירוע הסיום

ב-15 שנות תל"ם עברו בה יותר מ-1200 צעירים, מרביתם בוגרי צבא. התכנית המיטיבה מאפשרת להם להתמקד בלימודים, לעבוד ולחסוך בדרך לחיים הבוגרים "בחוץ". מגמה בשנתיים האחרונות הוא הישארותם של חלק מהחניכים בקיבוץ גם לאחר סיום חלקם בתכנית, ובחירת יותר חניכים בלימודים טכנולוגיים מתקדמים, כמו עיבוד שבבי ממוחשב, בדיקות תוכנה והבטחת איכות המוצר.

 

במפגש דיבר מזכיר התנועה, ולוולה, על המשך מחויבות התנועה לתכנית, לה הצלחות מוכחות, ובה באה לידי ביטוי הושטת היד שלנו ליוצאי אתיופיה שסובלים מגילויי גזענות מבישים במקומות אחרים בישראל. עוד נשאו דברים ד"ר אבי אהרונסון, מנהל התכנית, חנוך צמיר - משנה למנכל משרד הקליטה, נציגת משרד התמת, עדי רמות, מקשרת לחניכים ביטבתה, שרה טסמה שסיפרה על חוויותיה כחניכה בנען, מישל אובטו, זמרת בוגרת תלמ, הרצאה של בזה נבבה, ושל פרופ' יוסי יונה על החברה הישראלית בעקבות המחאה החברתית בקיץ שעבר.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים