מזכ'ל התנועה הקיבוצית: 'משה סילמן ז"ל לא יחיד. יש צורך בהקמת 'סיירת עוקפת ביורוקרטיה' בינמשרדית
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור: "משה סילמן ז"ל לא יחיד. יש צורך בהקמת "סיירת עוקפת ביורוקרטיה" בינמשרדית, לטיפול באזרחים עם מצוקת דיור ופרנסה"

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 22.7.2012

 

זאב (ולוולה) שור, מזכ"ל התנועה הקיבוצית

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור קורא להקמת צוות בינמשרדי שיאגד משרדי ממשלה, מעין "סיירת עוקפת ביורוקרטיה" שתפעל לגבש וליישם מנגנון טיפול באנשים שהגיעו למצב של מצוקת שיכון ופרנסה, כמו משה סילמן ז"ל". סילמן מת ביום שישי האחרון, לאחר שנלחם על חייו במשך שישה ימים לאחר שהצית עצמו בהפגנה המחאה החברתית, במחאה על היעדר טיפול רשויות המדינה בענייניו.

 

שור אמר את הדברים היום, בפתח ישיבת מזכירות התנועה הקיבוצית.

 

"מדינת ישראל קמה על האתוס של עזרה הדדית וערבות בין כולנו" אמר שור, "אסור לנו להשלים עם מצב בו קיימים בינינו אזרחים הנותרים ללא תמיכה, נרמסים בין גלגלי הביורוקרטיה של הרשויות, בלא תקווה לעזרה בהיחלצות, ואפשרות למגורים ראויים, כמו דיור ציבורי" ציין מזכיר התנועה הקיבוצית.

 

שור אמר עוד, "מצוקתו האישית של משה סילמן הביאה אותו למעשה טראגי נורא. אך לצערי סילמן לא יחיד. כמוהו יש ישראלים נוספים, החווים תחושת מצוקה גדולה עקב יחס, או יותר נכון לומר היעדר יחס מתאים מצד הרשויות לפנייתם. רשויות כמו הביטוח הלאומי, משרדי השיכון הרווחה, וחברות הדיור הציבורי חייבים לנהוג ברגישות, למרות הקושי, ולתת מענה ואוזן קשבת לאנשים כמו סילמן שהגיעו על עברי פי פחת. שילוב הידיים בין הרשויות יקטין את הסיכון בנפילת אזרחים אל התהום, ואת חלקם למעשיי ייאוש" נימק שור.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים