יוזמה חדשה: קיבוצניקים למען כלכלת המשפחה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

יוזמה חדשה: קיבוצניקים למען כלכלת המשפחה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 18.7.2012

 

מיזם ההתנדבות של התנועה הקיבוצית, "קיבוצניקים למען החברה", החליט "לעלות מדרגה", ובמקביל לקידום רשת הקשר - לקדם גם פרויקט משותף: סיוע בהתנדבות לחברים בקיבוצים לניהול הדרכה וליווי של כלכלת המשפחה. לאחר שגויסו מתנדבים - בתקופה הקרובה נבקש ממשפחות מעוניינות ליצור קשר.

 

את הרעיון מסביר ערן שחר, מנהל מיזם ההתנדבות, ברצון "לסייע בהתנדבות לחברי קיבוצים בארגון כלכלת המשפחה - ובכלל זה איזון בין הכנסות להוצאות, הדרכה בקריאת מסמכים (תלוש שכר, דפי בנק, פנסיה כרטיסי אשראי ועוד). הפעילות בשלב הראשון תתמקד באזור העמקים (יזרעאל, בית שאן, הירדן) ואמורה לכלול עד 20 משפחות, עם קדימות לבני 50 פלוס. משפחות באזורים המדוברים אשר זקוקות לסיוע בארגון כלכלת המשפחה, מוזמנות ליצור קשר בכתובת מייל: haverim@tkz.co.il. פרטי המשפחה לא יפורסמו ויועברו לרכז הפעילות האזורי בלבד (יאיר ארד מקיבוץ אלונים). לקיבוצים באזורים המדוברים נשלחו בימים אלה דפי הסבר לפרסום בעלונים ובלוחות המודעות.

 

משפחות מוזמנות לפנות לכתובת haverim@tkz.co.il או לטלפון 052-8387814

 

מתנדבת בהפעלת מחסן תרומות: פילזי גרוס, חברת קיבוץ עברון, מרכזת "תרומות וסיוע" באזור הגליל המערבי. "יש לנו מחסן תרומות גדול, בעיקר של בגדים, אבל גם קצת רהיטים וציוד אחר", היא מספרת. "אני ובעלי היינו בין המייסדים הקיבוצניקים של קבוצה הומניטרית על בסיס ערכי אייבי נתן שהתקיימה בנוכחותו בצוותא ב-2001 וחתומים על ההכרזה של אותה קבוצה". פילזי החלה את הפעילות בשנת 1996 ובמשך השנים תרמה בגדים וציוד לעמותות כגון "הייוט" (מועדונית אתיופית בחיפה), "עלם" (מועדונית בעכו ו"המקום האחר" בתל אביב), מרכזי קליטה בנהריה ובצפת,"האגודה למען החייל" בנהריה, "התאחדות עולי דרום אמריקה" בנהריה. היום היא בקשר עם "חסד ומרפא" ברחובות (תרומת תרופות), "מרפאת לוינסקי" בתל אביב (לשיקום יצאניות ומכורים), "לב אוהב" בעכו ,"פתחון לב", ועוד. "פעם בשבוע ולפעמים יותר, מוסרים אוכל שנשאר מחדר האוכל למשפחות נזקקות בנהריה - בעיקר עולים, אבל לא רק", מספרץ פילזי. "כמו כן מוסרים גם בגדים וציוד לבית. מידי פעם מספקים גם רהיטים. אשמח לתרום בגדים וציוד שאתם צריכים,לקבל מידע על קבלת תרומות, ועזרה בהובלה מידי פעם". מי שרוצה לסייע או להסתייע מוזמן ליצור קשר עם פילזי גרוס בטלפון נייד: 0528-746-880 או במייל: phyllsie77@evron.co.il

 

לאתר - לחצו כאן

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים