שרלוק נצפה ברפת
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

שרלוק נצפה ברפת

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 11.7.2012

משה תרשיש

האם לקיבוץ מותר להזמין חקירה פנימית? תשובה ביום עיון שמארגן מבקר התנועה

 

"הביקורת הפנימית - פנים רבות לה" נבחר כשמו של כנס חברי ועדות ביקורת בקיבוצים (יום ד', 25/7 בבית התנועה, בתל אביב) שמארגן מבקר התנועה הקיבוצית, משה תרשיש, ביחד עם ועדת הביקורת שלצדו. "על מנת שהביקורת תהייה אפקטיבית, מועילה לארגון, ושומרת על רמת הנעה מיטבית, היא צריכה לכלול מספר תנאים בסיסיים, ביניהם מתן גיבוי ממשי לביקורת הפנימית בארגון ואבטחת צרכיה התפעוליים, להתייחס בצורה ראויה לדוחות הביקורת, לדון בהם בהשתתפות כל המנהלים הנוגעים בדבר, ולוודא את יישום ההמלצות שהתקבלו.

 

את המפגש יפתח תרשיש במבט כללי על המתרחש בשדה הביקורת בקיבוצים, ומטרות המפגש. אחריו תציג עו"ד הלית הלר, מבקרת פנים בקיבוצים, דו"ח ביקורת לדוגמה, בנושא רכש בקיבוץ. בהמשך יוצגו דגשים בהכנת דוחות ביקורת על קופות הגמל, ודרכים להעברת מידע וידע בקהילה - גולי אורטל - עברי דוקטורנטית בבר-אילן (שער הגולן).

 

אחרי ההפסקה יונח על השולחן נושא רגיש בקיבוצים - חקירה. השאלות סביבן תיסוב הרצאתו של קובי רווח, מנכ"ל חברת "מורטל חקירות" הן אם החקירה צריכה להיעשות בידי הקיבוץ, המבקר, ומהן המגבלות החוקיות של חקירה כזו. יסיים את הכנס עו"ד ומבקר הפנים עזרא מזרחי בנושא "דילמות ושאלות על דרכי עבודת המבקר ועדת ביקורת וההנהלה בקיבוץ".

 

הרשמה אצל משה תרשיש בטלפון 052-3204520 ובכתובת bikoret@tkz.co.il

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים