אחריהם
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

אחריהם

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 10.7.2012

יואב מרגלית ונוקי גולדפישר

ערב גיוסם מאחלת התנועה למסיימי י"ב ושנת השירות "צאתכם לשלום ושובכם בשלום". שי להורים: מגנט עם פרטי התקשרות למחלקת הביטחון, לייעוץ ופתרון בעיות גם אחרי הגיוס

 

ערב הגיוס לצה"ל של מחזור יולי-אוגוסט, בתוכו מסיימי יב' ובוגרי משימות שנת השירות במסגרות השונות, משגרת להם התנועה הקיבוצית ברכת צאו בשלום וחזרו בשלום. יואב מרגלית ונוקי גולדפישר, אנשי מחלקת הביטחון וליווי החיילים בסדיר, שפגשו את המתגייסים בבתי הספר, בשלב היכרות מוקדמת עם צה"ל ויחידותיו, מאחלים להם כעת גיוס קל, ומביעים תקווה שכמה שיותר מתגייסים יגיעו ליחידה אותה ביקשו, ובה יוכלו למצות את יכולותיהם וכישוריהם, ולהמשיך בכך מסורת מפוארת של בני הקיבוצים לאורך שנותיה של המדינה שהצטיינו בשירות, ובפיקוד".

 

בהתייחסם לויכוח הציבורי בשאלת הגיוס, אומרים נוקי ויואב "בימים בהם ניטש בארץ ויכוח ציבורי עז על דרישה לשוויון בנטל, מלמדים נתוני הגיוס מבתי הספר בהתיישבות על המשך הובלתנו בגיוס ובמוטיבציה לשירות קרבי. שיעור הגיוס לשרות הצבאי בקיבוצים עומד על 98%, המתנדבים לחיל קרבי הם כמעט שבעה מכל עשרה מתגייסים. ומרבית מקבלי הפטור משירות על רקע רפואי נמצאים במסלול התנדבות לצה"ל, או בשירות הלאומי.

 

אנו רואים כנקודת אור זוהרת את המהלך לביטול הנצחת אי-השוויון בנטל השירות, וגיבוש מתווה חדש שיביא את כלל חלקי הציבור לשירות צבאי או אזרחי. עבורנו, שרות ותרומה למדינה הם ערך וזכות, ואנו גאים על כך שבני הקיבוצים, גם היום, הם הבולטים לטובה במימוש הערכים הללו.

 

קודם מתקשרים

 

נוקי ויואב מבקשים להמשיך ולהיות בקשר עם המתגייסים ועם הוריהם, במידה ויבקשו בכך. לשם כך הם הפיקו מגנט למקרר, והוא יישלח בדואר להורי המתגייסים במחזורי הגיוס הקרובים, ולהורי של חיילים שכבר התגייסו ונמצאים בעיצומו של השירות. על המגנט כתוב "קודם מתקשרים, אחר כך מתלבטים. ביחד.", ומפורטים מספרי הטלפון של נוקי ויואב. "המגנט קטן, שימושי, ובאמצעותו אנו שואפים להיות בתודעה של הורי החיילים, לייעוץ, הסברה, תמיכה, מעורבות מול גורמי צה"ל בכירים ופתרון בעיות במהלך השירות" מסבירים השניים. "היעזרו בנו, אנו כאן לשירותכם" הם מבקשים. מספר הטלפון של יואב הוא 050-5550300 ושל נוקי 052-2751575.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים