שת'פ כפרי
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

שת"פ כפרי

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 3.7.2012

 

יואל מרשק, מרכז אגף המשימות

הסכם שיתוף פעולה בין התנועה הקיבוצית למושבית בתחום שנת השירות

 

משא ומתן שארך כמה שבועות הבשיל לכך שמזכירות התנועה הקיבוצית אישרה בראשית השבוע סיכום דברים עם תנועת המושבים על שיתוף פעולה בנושא שנת השירות, החל מחודש ספטמבר הקרוב, אז מתחיל מחזור חדש של ש"שינים.

 

על פי ההסכם, לראשונה תקצה תנועת המושבים על אחריותה ועל חשבונה פעיל, שיהיה עובד של תנועת המושבים בלבד, אך יפעל במסגרת מחלקת ש"ש שבאגף המשימות בתנועה הקיבוצית, המטפל בגיוס שנת השירות בבתי הספר, מיון המתעניינים, וליווי 750 מתנדבי שנת השירות, הפזורים ברחבי הארץ ביותר מ-90 משימות חינוכיות-קהילתיות.

 

בהסכם נכתב כי "הפעילות המשותפת תתבצע במסגרת מחלקת ש"ש של התנועה הקיבוצית, במסגרת התקציב המאושר של המחלקה וללא חריגה ממנו". בסעיף נוסף מודגש "כי ההסדר יהיה בתוקף עד ליום 31.8.2014 ואז ייבחן מחדש. כל שינוי בסיכום זה יכול להיות רק בהסכמה הדדית בין התנועות". עוד נקבע, כל שינוי חדש מעבר למצב הקיים "כל פתיחת משימה חדשה לשנת שירות, שלא בתנועת נוער, יעשה באחריות ועל ידי מחלקת שנת השירות באגף המשימות, לאחר אישור מוקדם של התנועה המושבית והתנועה הקיבוצית".

 

מזכיר התנועה, זאב (ולוולה) שור בירך הדיון על שיתוף הפעולה, עדות לקשר טוב ואמון עם התנועה המושבית, והמשך לשיתוף פעולה בתחומים נוספים, ביניהם במאבק לזכויות ההתיישבות בקרקע, ובארגוני החקלאים.

 

יואל מרשק, מנהל אגף המשימות ציין בישיבת המזכירות כי המניע לשיתוף הפעולה היה העובדה ששליש מבין מתנדבי שנת השירות שבאחריות התנועה הקיבוצית הם בני ובנות מושבים, מה שיצר עומס עבודה אדיר על שני עובדי מחלקת שנת השירות אצלנו. כעת יצטרף אליהם עובד שלישי שיטפל בבני המושבים. אני רואה בכך פריצת דרך לשיתופי פעולה נוספים במרחב הכפרי בתחומי חינוך בני ההתיישבות העובדת, הלומדים יחדיו בבתי הספר אזוריים.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים