שאול גלעד - מנכ'ל חדש ל'מקהלת האיחוד'
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

שאול גלעד - מנכ"ל חדש ל"מקהלת האיחוד"

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 28.6.2012

 

שאול גלעד. הצלמת שירה גזית

שאול גלעד ממושב מרחביה (במקור כפר רופין) נבחר לתפקיד מנכ"ל "מקהלת האיחוד". הוא יעבוד לצידו של רונן בורשבסקי, המנהל המוזיקלי והמנצח של המקהלה, ויחליף את דני וולך.

 

שאול בעל ניסיון רב שנים בניהול תרבות ואמנות: במשך 26 שנה את האולפן למוזיקה ומחול בעמק בית-שאן, מרצה במכללת סמינר הקיבוצים, זמר במקהלת האיחוד מזה 42 שנה, מעבד ומנצח של חבורת הזמר "רמקולית" בקיבוץ רמת-יוחנן, ופעיל שנים רבות במבחר מוסדות תרבות ארציים. "אכן יש התרגשות לקראת הכניסה לתפקיד המחייב והמאתגר" אמר שאול, בראשית השבוע, והוסיף "אני מכיר כל כך הרבה שנים את המקהלה מכל צדדיה, וזהו יתרון למעבר חלק למדי בין דני וולך לביני ולהמשכיות, החשובה כל כך. רונן בורשבסקי, המנצח שלנו, מושיט לי יד תומכת וסומכת, החיונית להצלחתנו המשותפת. ריגשו אותי במיוחד תגובותיהם הנלהבות והמחבקות של חבריי במקהלה על הבחירה בי, והרי עיקר עבודתי תהיה איתם, בשביל קהל המאזינים שלנו"/

 

מקהלת האיחוד נוסדה בשנת 1955 על ידי המלחין והמנצח יהודה שרת. המקהלה מונה 55 זמרות וזמרים, רובם חברי קיבוצים, הבאים מכל רחבי הארץ, אחת לשבוע, ליום חזרות במרכז הארץ (סמינר אפעל). מדי שנה מוזמנת המקהלה לבצע יצירות ממיטב הרפרטואר הקלאסי עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורות הסימפוניות של ראשון לציון, חיפה, באר-שבע, רעננה, התזמורת הקאמרית הקיבוצית ועוד. בנוסף לכך מגישה המקהלה קונצרטים א-קפלה, תוך שימת דגש מיוחד על ביצוע של יצירות יהודיות וישראליות, בארץ ובעולם.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים