התנדבות מסביב לעולם
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

התנדבות מסביב לעולם

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 26.6.2012

 

ערן שחר, רכז המיזם

זרקור: החברה שהתנדבה בבית יתומים בתאילנד, וזו המושיטה יד לניצולי השואה

 

רשת "קיבוצניקים למען החברה" חצתה את קו 500 הנרשמים, מדווח מרכז הפעילות, ערן שחר. המשותף לכולם הוא שמעבר להיותם חברי קיבוץ, הם גם פעילים בהתנדבות בשעות הפנאי, ועושים משהו למען החברה הכללית או "האחר", בסעד רפואי או משפטי, הסעדה, חינוך לימוד והדרכה, ומגוון תחומים נוספים. הנה סיפורן של שתי מתנדבות נוספות.

 

יד לניצולים

 

רותי בונה מקיבוץ אושה מתנדבת בסניף הקריות של עמותת "עמך", מעניקה עזרה ותמיכה נפשית לניצולי השואה. "ההתנדבות היא מפגש חד-שבועי למשך כשעה עד שעה וחצי בביתו של הניצול. כל מתנדב יוצר את הקשר האישי עם ה'מקושר' שלו בדרכו שלו ועל פי אופיו. אם בשיחות אישיות, אם בלהיות אוזן קשבת, אם להיות איש/אשת סוד. מניסיוני, המתנדב הוא האוזן ששומעת את הסיפור מתקופת המלחמה שאי אפשר היה לספר לילדים או לנכדים. אני מתנדבת כחמש שנים, ולצערי כבר נפרדתי משלושה אנשים שהלכו לעולמם. הפעם אני עומדת להיפגש עם אישה 'צעירה' בשנות השבעים לחייה. בכל מקרה, יש פניות רבות לעזרה וחסרים לנו מתנדבים בכל אזור הצפון והעמקים".

 

המתנדבים עוברים קורס הכנה לפני תחילת ההתנדבות, וכן פגישת הדרכה וליווי אחת לחודש. רותי בונה תשמח להיות לכתובת בעזרה ועצה למתנדבים במייל: bonehfamily@gmail.com

 

למען יתומים בתאילנד

 

בראשית החודש חזרה סמדר כהן מקיבוץ חצור מטיול של חצי שנה בדרום-מזרח אסיה אשר במהלכו התנדבה חמישה שבועות במערב תאילנד, קרוב מאוד לגבול תאילנד-בורמה, במקום שנקרא "Baan Dada" המשמש בית ל-60 ילדים יתומים ומעוטי יכולת בגילאי4-22.

 

"הוריהם של הילדים הם פליטים מבורמה, אשר ברחו ממדינתם בעקבות עוני ומחלות ודיכוי פוליטי על ידי הממשל הדיקטטורי הצבאי בבורמה ומצאו מקלט באזור זה של תאילנד", מספרת סמדר. "חלק מההורים פשוט נטשו את ילדיהם וחלק פשוט לא מסוגלים לטפל ולתמוך בילדיהם. המטרה העיקרית במקום היא להעצים את הילדים באמצעות חינוך. "בעזרת צוות המקום והמתנדבים שמגיעים מכל העולם, הילדים לומדים נגינה, אמנות, תפירה, אריגה, בניה, כישורים טכניים כמו תיקון אופנועים. הם עובדים בגינה, לומדים אנגלית, מבשלים את הארוחות ואחראים על ניקיון חדריהם וסביבת הבית וכך בעצם לומדים מיומנויות חיים בסיסיות וחשובות".

 

ואיך אפשר לעזור? "או בהגעה פיזית, או מרחוק, וכך עושים רבים. תרומות של בגדים, נעליים, וכפכפים יתקבלו בברכה, גם משומשים במצב טוב וגם חדשים. אפשרות נוספת ואף יותר חשובה יותר לעזור היא להיות ספונסר לאחד הילדים ולהעביר כסף באופן חודשי, שישמש לצרכיו הבסיסיים: אוכל, בגדים, בריאות, השכלה - תשלום לבית הספר, מדים לבית הספר, ציוד לימודי וכו'. Baan Dada שומר על קשר עם הספונסרים ושולח מספר פעמים בשנה מכתב, ציור ותמונה של הילד. כמו כן, אפשר גם לתרום כסף באופן חד פעמי לבית הילדים, או לסייע במימון חבילות הנשלחות אליהם".

 

למעוניינים: סמדר כהן בטלפון 0523918938 ובכתובת smadar522@gmail.com

 

ל"דפי הקשר" באתר - לחצו כאן

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים