קיבוץ בינלאומי
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

קיבוץ בינלאומי

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 21.6.2012

מתנדבים באילות

250 מתנדבים חו"ל בקיבוצים נפגשו לבילוי, ולימוד על ראשית הקיבוצים

 

כן, יש עוד דבר כזה "מתנדב חו"ל בקיבוץ". 80 צעירים מחו"ל שהגיעו לארץ להתנדב בקיבוץ ופוזרו בשמונה קיבוצים בערבה, התכנסו למפגש בילוי והיכרות באילות, שארגנה עבורם מחלקת מתנדבי חו"ל. במפגש דרומי נוסף - בניר עוז - השתתפו 70 מתנדבים משמונה קיבוצי נוספים בנגב, ובמפגש שלישי, שהתקיים בעין גב, השתתפו 100 מתנדבים מקיבוצים בצפון.

 

מתנדבים בעין גב

איה שגיא (צרעה), מנהלת תכנית מתנדבי חו"ל מסבירה שהמפגשים נועדו להפגיש בין מתנדבים שחולקו ל-25 קיבוצים השותפים בתכנית. את המפגשים ליוותה תקרובת של פיתות, פלאפל, חמוצים וטחינה, חומוס ובירה מקומית. במפגשים בילינו ולמדנו מושגי יסוד הקשורים בראשית הקיבוץ והתמורות שחלו בו לאורך השנים. הקיבוצים המארחים סיפרו על ימי הראשית, עם ההווי והקשיים, השיתוף והשוויון. בניר עוז למשל סיפרו שהמבנה הקטן המשמש היום מוזיאון היה פעם מקלחת ציבורית משותפת לחברים, ושעד היום מתלוצצים בקיבוץ על תרומתה של המקלחת לילודה הברוכה בשנים ההן.

 

בעין גב נהנו כולם מהכנרת, מסיפוריו (המרתקים) של מוקי צור, על הקיבוץ בראשית דרכו וייחודו שהקסים כה רבים בארץ ובעולם. ומכיסופי העבר לרומנטיקת ההווה - עם משחקי היכרות, ארוחת ערב ססגונית, ואיך לא - רחצת ערב באגם השליו.

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים