מבזקי אנרגיה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מבזקי אנרגיה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 19.6.2012

 

איתמר שוויקה

מי הקיבוצים שיכללו בתכנית התייעלות אנרגטית של חברת חשמל?

 

אזהרת חברת חשמל כי כבר הקיץ יהיו הפסקות חשמל יזומות בזמני צריכת-שיא בחלק מהסקטורים במדינה, הביאו את אגף הכלכלה ביחד עם מומחי חברת חשמל לגבש מגוון פעולות שמטרתן חיסכון בצריכת אנרגיה ותועלת כלכלית לקיבוץ. את העדכונים מביא איתמר שוויקה, הממונה במטה התנועה על תחום האנרגיה.

 

השלה יזומה - לפני כשנה החליטה רשות החשמל על יצירת מתווה של "השלה יזומה" באמצעות הפעלת גנראטורים עצמיים ומכירה לרשת. המתווה מאפשר הפעלה של גנראטורים למשך 100 שעות שנתיות ולא יותר מ-4 שעות ברציפות. המתווה כלכלי בצורה מובהקת, מציין שוויקה, לכול בעל גנראטורים מעל ל-500 קוו"א. ניתן למצוא את המתווה כולו באתר האינטרנט של רשות החשמל, וליצור קשר עם איש הקשר של הקיבוץ בחברת חשמל.

 

התייעלות אנרגטית - לפני כשנה וחצי התחלנו ביחד עם חברת חשמל תהליך של בדיקת התייעלות אנרגטית בקיבוצים. בהמשך לכנס עם נציגי קיבוצים, בו פרשנו דרכי התייעלות וחיסכון, החלטנו על תכנית פיילוט עם שני קיבוצים, עליהם ינוסו מהלכי חיסכון צריכת אנרגיה. התכנית תכלול המלצות התייעלות, היתכנות כלכלית, ביצוע ומעקב על יישומן. "אני ממליץ בחום לכל קיבוץ שמעוניין לבצע התייעלות אנרגטית, ללא קשר לפיילוט שאנו מבצעים, ליצור עמנו קשר בכדי שנכוון לחברה מתאימה לפרויקט התייעלות אנרגטית" ממליץ איתמר.

 

הסברה - חברת חשמל מציעה עצמה כעזרה לכל קיבוץ שמבקש לקיים פעילות - לחברים או לילדים ונוער - לקידום חיסכון באנרגיה. בארסנל מגוון פעילויות הסברה לצריכת חשמל נבונה (פעילות יום עם הילדים, הרצאות הסבר ועוד). הפעילות ללא תשלום, ובתנאי שתהיה הענות מצד הקיבוץ. עד כה נעשו מספר פעילויות בשני קיבוצים. הענות הייתה טובה מאוד. קיבוץ שמעוניין בפעילות מסוג זה מוזמן לפנות אליי לכתובת Itamar@tkz.co.il

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים