המתנדבים באים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

המתנדבים באים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 4.6.2012

 

ערן שחר

הרשת "קיבוצניקים למען החברה" מתרחבת. נבחר פרויקט משותף: סיוע למשפחות בקיבוץ בארגון כלכלת המשפחה

 

ב"רשת" נרשמו עד כה יותר מ-500 אנשים, שהמשותף להם, מעבר להיותם חברי קיבוץ, הוא שכל אחד מהם גם עושה פעולת התנדבות כלשהי בשעות הפנאי שלו או שלה, למען החברה.

 

את הרשת הקים ומנהל מטעם אגף המשימות במטה התנועה הקיבוצית, ערן שחר (פלמחים, טלפון נייד 052-8387814).

 

בשלב שאחרי ההרשמה מתוכננים שני מהלכים: הראשון - רשת הקשר תעביר מידע ותהיה כתובת לפתרון קשיים לוגיסטיים עבור המתנדבים, ובכלל זה תסייע להם בניידות ובקשר עם מוסדות ציבוריים, בעזרת קבלת תרומות מגורמים שונים. השני, שנרקם בימים אלה - גיבוש מתנדבים קיבוצניקים שיעברו הכשרה לסייע למשפחות בקיבוץ בניהול ובארגון כלכלת המשפחה. פרטים נוספים יימסרו בקרוב. ובינתיים, זרקור על מתנדבים נוספים ברשת.

 

לטובת המאושפזים

 

רפי אילן מקיבוץ עין-צורים עבד במשך שנים רבות כחוקר ספרות במוסד אלתרמן באוניברסיטת תל אביב, "עד שלפני שנתיים הודיעו לי כי מפאת גילי המתקדם לא אוכל להמשיך לעבוד שם", הוא מספר. "כיוון שנשארתי ללא עבודה וחכם יפני אחד אמר שעבודה זו בריאות, ומאחר ומצאתי עבודה רק ליומיים בשבוע בסטודיו למשחק ניסן נתיב כמרכז ספרות הדרמה והתיאטרון, נעניתי להצעתה של הבת שלי, והתחלתי להתנדב בקביעות בבית החולים שערי-צדק בירושלים".

 

וכך בכל יום ראשון עולה רפי לירושלים ("בעזרת אוטובוס כי הפסקתי לנהוג") ומגיע לקומה 10 בשערי-צדק אל מחלקת לב-חזה. "העבודה מגוונת - אני מביא אוכל לחולים, מסיע חולים בעזרת עגלה ומעלית לצילומים, יורד לבנק הדם, הולך לבית מרקחת, ויש לי הרגשה שבחרתי בדרך טובה בה אני תורם".

 

חברים הרוצים להתנדב בבית החולים שערי-צדק, מוזמנים להתקשר אל רפי אילן:

בנייד: 0505998504 או בטלפון: 088588208.

 

מתנדבת לספר סיפורים

 

נחמה ניר מוותיקות קיבוץ פלמחים, יודעת לספר סיפורים, ומעוניינת לספר אותם גם בהתנדבות לקבוצות שונות. "אני מספרת סיפורים קרוב לעשרים שנה, בוגרת סדנת המספרים בבית אריאלה ועוד סדנאות שונות בהדרכת יוסי אלפי, נעם מאיר, לימור שיפוני, אודי בן משה ועוד", מספרת נחמה. "באמתחתי מאגר מגוון וגדול של סיפורים אותם אני מתאימה למזמינים ולאירועים. ביניהם סיפורי עמים, סיפורים מן הספרות העברית והעולמית סיפורים מן הקיבוץ, סיפורי מקום, סיפורים אישיים. אני כמספרת סיפורים מוכנה להיפגש בהתנדבות עם קבוצות שונות בעיקר של מבוגרים במועדוני קשישים או התארגנויות דומות. רצוי באזור המרכז. המפגשים מתאימים למבוגרים במכללות, בבתי אבות ובמועדונים במתנס"ים, ובכל מקום שיש אנשים שאוהבים לשמוע סיפורים ולהיכנס לעולמות קסומים מצחיקים ומרגשים".

 

אתם מוזמנים לקשר את נחמה לעמותות וארגונים המסייעים לקשישים, שם תוכל להתנדב. טלפון: 039538220, נייד: 0523980685, מייל: nirr@palmachim.org.il

 

מתנדב למען החינוך

 

אבנר ענבר מקיבוץ יד-מרדכי מתנדב במרכז תכלי"ת בשדרות, והוא חבר בצוות מצומצם שבנה תכנית מיוחדת לנערות ונערים שלא מצאו את מקומם בבתי הספר התיכוניים, המשלבת לימודים בבית הספר "קדמה" בשיעורי תגבור והעצמה, אישיים וקבוצתיים. "אני מלווה חינוכי של מחנך הכיתה, ושל צוות ההיגוי, עם אנשי 'קדמה'", מספר אבנר. "אנו מקיימים פגישות שבועיות ללווי, להערכה, ליוזמות ושינויי כוון. ובעיקר, סיוע בהתמודדות עם נושאים וקשיים אישיים וקבוצתיים ותמיכה במחנך ובצוות. בימים אלה אנו נערכים להוספת כיתה נוספת בשנה הקרובה, ובונים מסגרת ודפוסי עבודה, לאור ניסיון השנה הראשונה שמסתיימת כעת".

 

בנוסף להתנדבות זו, מלווה אבנר ענבר משפחה באשקלון, במסגרת עמותת "פעמונים", המסייעת לארגון כלכלת המשפחה.

 

ליצירת קשר עם ערן שחר: haverim@tkz.co.il

לאתר קיבוצניקים למען החברה - לחצו כאן 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים