רבע מיליון קיבוצניקים ואורחיהם צפויים להשתתף בחגיגות חג השבועות בקיבוצים בסוף השבוע
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

250,000 (רבע מיליון) קיבוצניקים ואורחיהם צפויים להשתתף בחגיגות חג השבועות בקיבוצים בסוף השבוע

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 24.5.2012

 

תפוקת החקלאות בקיבוצים מסתכמת בכ-6 מיליארד ₪. הקיבוצים מעבדים 2.2 מיליון דונם שטחים חקלאיים. בשנה שעברה נולדו כ-2,000 תינוקות בקיבוצים

 

בטקסי הבאת הביכורים בקיבוצים צפויים להשתתף בימים שישי ושבת כ-250,000 (רבע מיליון) חברי קיבוצים ואורחיהם.

 

חג השבועות - המזוהה עם ההתיישבות החקלאית, נחגג בקיבוצים בטקסים המוניים, הכוללים את הצגת תנובת הענפים החקלאיים, תצוגת כלים החקלאיים, דוכני מזון וריקודים. הקיבוצים רואים בחג הזדמנות להפגין את ההישגים החקלאיים של השנה החולפת מהיבטי תפוקות והכנסה כספית, ומציגים את תנובת הענפים, ביניהם גידולי השדה והשלחין, מטעי הבננות, האבוקדו, הזיתים, ותנובת הרפת, הפטם והלול.

 

בשנים האחרונות מציגים בקיבוצים, לצד ביכורי החקלאות, גם "ביכורים" לא חקלאיים שמיוצרים בקיבוץ, למשל תוצרי מפעל התעשייה, או עסקים קטנים בקיבוץ, בתחומי מזון והסעדה, אומנות, רפואה אלטרנטיבית, הלבשה, ועוד.

 

מסורת נוספת ומרגשת היא הצגתם על הבמה המרכזית של התינוקות שנולדו בקיבוץ בשנה החולפת מאז חג השבועות הקודם. מנתוני מטה התנועה הקיבוצית עולה כי בשנה שעברה נולדו כ-2,000 תינוקות בקיבוצים.

 

מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור: "בחג הביכורים בקיבוץ באים לידי ביטוי מרכיבי הקיבוץ - הקהילתי והכלכלי, שילוב הדורות, הקשר לאדמה ולטבע, והמשך המורשת של ייצור עצמי ובעלות משותפת של החברים באמצעי הייצור, בנכסים ובהכנסות".

 

מנתוני התנועה הקיבוצית עולה כי 70% מהקיבוצניקים מתגוררים בקיבוצים בצפון הארץ ובדרומה. אוכלוסיית הקיבוצים מונה 141,000 נפשות והיא הגדולה ביותר מאז ראשית ההתיישבות הקיבוצית.

 

סך כל ערך הייצור החקלאי בקיבוצים הסתכם בשנה שעברה בכ-6 מיליארד ₪. הענפים המובילים הם רפת חלב, גידולי שדה, פירות והדרים, בקר, ופטם. הקיבוצים מעבדים למעלה מ-2 מיליון דונם קרקע חקלאית, מרביתה לגידולי שדה, מרעה, ומטעים.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים