'המרכז לשיקום' מעניק מלגות לאנשים עם צרכים מיוחדים בקיבוצים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מלגות לאנשים עם צרכים מיוחדים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 10.5.2012

"המרכז לשיקום", חברה בבעלות התנועה הקיבוצית, מודיע על חלוקת מלגות - סיוע כספי עד סכום של 4,000 ₪ לאנשים עם צרכים מיוחדים בקיבוצים. מכתב בנושא נשלח להנהלות קהילה, מזכירויות וועדות שיקום בקיבוצים. הכוונה היא שהקיבוץ הוא שיגיש בקשה לקבלת מלגה עבור חבר או חברה.

 

מוליק דור (שפיים), מנכ"ל המרכז לשיקום, וצבי מנבר (גבעת חיים מאוחד), יו"ר מועצת מנהלים, מסבירים: יעדי הסיוע בהצעת המלגה הם השתתפות במימון הסעות לפעילויות וחוגים, השתתפות בפעילות שיקומית כגון רכיבה טיפולית, שחיה מקדמת, מועדון חברתי, טיפולים פסיכולוגיים, או של עובד סוציאלי, נושאים וצרכים בלתי צפויים שהוועדה תכיר בהם. השניים מוסיפים במכתב לקיבוצים, כי חשוב להקפיד שהפניות לסיוע יוגשו על בנים וחברי קיבוץ המוכרים כנכים על ידי הביטוח הלאומי וחיים בקיבוץ (לא יקבלו סיוע נכים זכאי איל"ן הקיבוצית, נכי משרד הביטחון, נפגעי פעולות איבה, נכי תאונות עבודה וכו', המקבלים סיוע ממקורות ממשלתיים וציבוריים ואחרים). כמו כן, תינתן עדיפות לבעלי צרכים מיוחדים עד גיל 59 (זכות ראשונה תהיה לקבוצים העובדים עם המרכז).

 

איך מגישים בקשות? את הבקשה לסיוע כספי יש להגיש עד 30.8. בוועדה המחליטה חברים מלבד מוליק וצבי, גם תמר מטוסביץ - מנהלת מקצועית, ודן שרון - עובד סוציאלי בקיבוצים מטעם המרכז ומומחה לשיקום. הפניה צריכה לכלול טופס ויתור סודיות, אבחנה רפואית ומסמכים רפואיים רלבנטיים, חוות דעת של מומחה והמלצה על הטיפול, פריטים דרושים, ודו"ח פסיכו-סוציאלי. עוד מוסיפים מנבר ודור, פרוט הבקשה, שפרטיה יישארו חסויים, יכלול הצעת מחיר, ומקורות מימון נוספים לרכישת ציוד, דוגמת קופת חולים או משרד הבריאות.

 

במידה ויש בקיבוצכם בעלי נכויות הנזקקים לסיוע נודה לכם אם תעבירו את בקשתכם אל המרכז לייעוץ ושיקום לוועדה שהוקמה לצורך זה .

 

בשאלות והתייעצויות לגבי טיפול בקיבוצים (ללא קשר לסיוע זה) ניתן להתקשר אל:

דן שרון - טל': 2448169 - 052.

או למשרד לטלפון: 09-9514828 לתמר - מנהלת מקצועית.

 

מי אנחנו

 

המרכז לייעוץ ושיקום של התנועה הקיבוצית הנו חברה בע"מ המתמחה במתן שירותי שיקום בתחומי התעסוקה, הדיור והפנאי. תהליך השיקום בו מתמחה המרכז מיועד לאנשים עם ליקוי פיזי ו/או קוגנטיבי ו/או מנטלי שלהם נכות או מגבלה בתחום התפקוד האישי, התעסוקתי והחברתי האוכלוסיות המופנות לשיקום הינן מהקיבוצים, ממשרד הרווחה (אגף השקום), המוסד לבטוח לאומי ומשרד הביטחון.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים