איזה מין קהילה אנחנו?
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

איזה מין קהילה אנחנו?

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 30.4.2012

 

סדרת כנסים על קיבוץ ויהדות, ומה שביניהם

 

שלושה כנסים אזוריים לקיבוצים, תחת הכותרת "איזה מין קהילה אנחנו?" יתקיימו בחודש מאי, בנושא התחדשות יהודית בקיבוץ, כבסיס להתחדשות הקהילה. מאחורי הכותרת העמומה משהו עומדת למעשה סוגיית שילוב בית הכנסת בקיבוץ, נושא אליו נדרשים יותר ויותר קיבוצים לאור השינוי הדמוגרפי בקיבוצים, מסביר שלומי אילן, ממחלקת התחדשות הקיבוץ, שמארגן את הכנסים בשיתוף "המדרשה" באורנים.

 

כנס ראשון יתקיים בקיבוץ שער העמקים ב-8.5 בין השעות 8:30 ל-14:30 ומוזמנים אליו מנהלי קהילה ומזכירים, אנשי תרבות ויזמים, ובעצם על מי שמתעניין בתרבות ורוח, שילובם ויישומם בחיי הקיבוץ. יומיים לאחר מכן, 10.5 יערך הכנס שני, במועדון "טורקיז" שבקיבוץ עמיעד, וכנס שלישי יהיה באולם כנסים במשקי הדרום. בשלושתם יציג שי זרחי הרצאה על התחדשות יהודית כבסיס להתחדשות הקהילה בקיבוץ, דגש מרכזי יינתן ל"מתרחש בשטח" באמצעות פאנל על מובילי התחדשות בכפר מסריק, כברי, ויפעת. ושיחת סיכום בהיבט מעשי - מה לוקח עמו כל משתתף לקיבוצו.

 

עוד פרטים אצל שלומי אילן 052-7458476

 

הייטנר מזמין: כנס "יובלים" השישי בשיתוף יד טבנקין, תחת הכותרת "קיבוץ ויהדות - הילכו שניהם יחדיו?", במכללה האקדמית תל-חי יום א' 13.5.

 

אורי הייטנר, מנהל יובלים, מפרט על תכנית הכנס, שיתחיל בדברים של ראש המועצה האזורית גליל עליון, אהרון ולנסי, בדברים של סגן נשיא המכללה, פרופ' חיים גורן, ושל יונה פריטל - מנהלת יד טבנקין. במושב הראשון יהיה דיון אנשי אקדמיה על השיבה לדיאלוג עם המורשת היהודית, בהמשך ידבר ד"ר מוטי זעירא על יהדות וקיבוץ בדמותו וביצירתו של דוד מלץ, ובמושב השני ידבר הסופר אמנון שמוש (מעין ברוך) על קיבוץ ויהדות - הקשר והשקר. טל אלמליח מהמכון לחקר השומר הצעיר יאיר על "להשיב את השכינה שגלתה" - זיקת השומר הצעיר לדת ולמסורת היהודית, אורי הייטנר מנהל יובלים על "ניגון הלב" - קהילה של מסורת וחידוש בעמק יזרעאל, ויסיים מוקי צור עם "נפש יהודי הומיה" על יהדות יהודים וקיבוץ בראשי פרקים.

 

עוד פרטים באתר יובלים תל-חי.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים