פרויקט של התנועה הקיבוצית למיצוי זכויות ניצולי השואה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

פרויקט של התנועה הקיבוצית למיצוי זכויות ניצולי השואה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 17.4.2012

 

יעל אייזנר ואורית גלאור, מנהלות הפרויקט

בפרויקט מיצוי זכויות ניצולי השואה שמפעילה התנועה הקיבוצית טופלו עד כה למעלה מ-3000 ניצולים: היקף הזכויות שהוכרו נאמד ב-5 מיליון ₪ עבור הניצולים

 

לאור הצלחותיהם החלו הקיבוצניקים מתנדבי הפרויקט לטפל במיצוי זכויות ניצולים משדרות, אשקלון, קרית מלאכי, חיפה, עכו, נהריה

 

בארבע השנים האחרונות נפתחו תיקי טיפול ליותר מ-3000 ניצולי השואה, בפרויקט מיצוי זכויותיהם שמפעילה התנועה הקיבוצית, בסיוע מקצועי של עמותת אביב לניצולי השואה. הזכויות הן מהביטוח הלאומי ומקרנות סיוע. היקף הזכויות שהוכרו עד כה נאמד בכ-5 מיליון ₪ עבור הניצולים. כך מסרה יעל אייזנר, ממטה התנועה הקיבוצית.

 

במסגרת הפרויקט עברו 50 חברי קיבוץ ותיקים קורס הכשרה מקצועי במטרה לסייע לניצולי השואה בקיבוצם, או בקיבוץ שכן, למצות את הזכויות המגיעות להם מהמדינה או מקרנות בגין היותם ניצולי השואה.

 

יעל אייזנר ואורית גלאור, מנהלות הפרויקט מטעם התנועה הקיבוצית ציינו שהצלחת המתנדבים מהקיבוצים "עשתה לה כנפיים" ברחבי הארץ, ובשנה האחרונה הם עמלים על טיפול בהכרת זכויותיהם של ניצולי השואה בערים שדרות, אשקלון, קרית מלאכי, כפר סבא, חיפה, עכו, ונהריה.

 

את התמיכה המקצועית למתנדבי הפרויקט, כמו גם את בסיס הידע והעברת עדכוני חקיקה ותקינה מספקת עבור המתנדבים עמותת "אביב לניצולי השואה", מייסודה של עו"ד אביבה סילברמן, אשר חרתה על דיגלה את נושא מיצוי הזכויות ורווחת הניצולים.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים