גם בקיבוצים יגידו תרבחו ותסעדו: במספר שיא של קיבוצים - 50 - יערכו חגיגות מימונה במוצאי השבת
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

גם בקיבוצים יגידו תרבחו ותסעדו: במספר שיא של קיבוצים - 50 - יערכו חגיגות מימונה במוצאי השבת

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 12.4.2012

מופלטה. מתוך ויקיפדיה

כבר לא מדובר בבודדים - בכ-50 קיבוצים ברחבי הארץ יערכו במוצאי שביעי של פסח והשבת - חגיגות המימונה של יוצאי צפון אפריקה בקיבוצים.

 

מהתנועה הקיבוצית מדווחים כי זהו המספר הגדול ביותר של קיבוצים בהם יערכו חגיגות המימונה, שהחלו להיחגג גם בקיבוצים באמצע שנות ה-90'.

 

לא תמיד חגגו מימונה בקיבוצים. רובם הגדול של הקיבוצים הוקמו על ידי יוצאי אירופה ודרום אמריקה. עם השנים נעשתה האוכלוסייה הקיבוצית פחות הומוגנית עם הצטרפותם של בני כל העדות לחברות בקיבוצים. המימונה "הקיבוצית" נערכת בחדר האוכל, או במבנה ציבורי אחר או אירוח בביתה של משפחה מהקיבוץ שפתחה את ביתה לאורחי המימונה. החגיגה כוללת ריקודים ומאכלים מסורתיים- מופלטה ושאר מתוקים, וכמובן, הרבה מצב רוח טוב.

 

מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור אמר: "אני שמח את התרחבות חגיגות המימונה בקיבוצים. קליטתן בשנים האחרונות של אלפי משפחות בקיבוצים הפכה את אוכלוסיית הקיבוצים למגוונת היום יותר מאשר בעבר, והיא מורכבת מבני כל העדות בישראל. הקיבוץ כיום פתוח לביטוי מסורות תרבותיות של העדות השונות, דוגמת המימונה של יוצאי צפון אפריקה. אנו מזמינים את הציבור להתארח במימונה בקיבוצים.

 

בין הקיבוצים בהם אירועי מימונה: רמת רחל (צמוד לירושלים), כפר רופין, רגבים, עין גדי, רעים, ברור-חיל (ברוח של שילוב מסורות החברים מברזיל עם מסורות המימונה, נחמד ושמח), כרמיה, כברי (מתוקים, רקדנית בטן, טאבון וחברות), אדמית, (מוסיקה, ריקודים, מאכלי העדה, ועוד. מהקיבוץ והאזור), דורות (במועדון החברים ), גברעם, מגל וראש הנקרה.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים