עושים סדר בקיבוץ: למעלה מ-250,000 ישראלים צפויים לעשות את ליל הסדר בקיבוץ
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

עושים סדר בקיבוץ: למעלה מ-250,000 ישראלים צפויים לעשות את ליל הסדר בקיבוץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 6.4.2012

·        מרבית הקיבוצים יעשו גם השנה סדר פסח משותף בחדר האוכל

·        הסדר הגדול ביותר: בקיבוץ נען 1,300 משתתפים ! בחדר האוכל

·        בקיבוץ ניר דוד יחנכו חדר אוכל משופץ בליל הסדר

·        בקיבוץ אל-רום חוזרים לעשות סדר משותף אחרי שנות הפסקה.

·        מבצע אירוח בליל הסדר לאזרחים המתקשים כלכלית לקיים סדר כהלכתו. קו טלפון לפניות 03-6925398

 

למעלה מ-250,000 ישראלים- חברי קיבוצים, אורחים, ותיירים- צפויים לעשות את ליל הסדר בקיבוצים ברחבי הארץ.

 

הסדר הקיבוצי על נוסחיו המגוונים מאופיין בתכנים ייחודים שהוספו להגדה המסורתית. הסדר בקיבוץ נעשה בהפקה עצמית של חברי הקיבוץ, משולבים בו ילדים ומבוגרים, ותכנים בהם דגש על פסח כחג האביב, חיבור לחקלאות וליבולים, לשיבת ציון, לגשם בעתו, לביטחון המדינה ולשלומם של חיילי צה"ל, לצד תפילה לשלום המדינה עם שכניה.

 

מרבית הקיבוצים יעשו גם השנה ליל סדר משותף בחדר האוכל, או במבנה ציבורי אחר בקיבוץ. בשנים האחרונות הפסיקו חלק מהקיבוצים לקיים את סדר הפסח במשותף, עקב רצונם של חלק מהחברים לקיימו בחוג המשפחה. הסדרים הגדולים, ביותר- בין 800-1,100 חברי קיבוץ ואורחיהם יתקיימו בקיבוצים נען, יגור, גבעת ברנר, משמר העמק, בארי וגן שמואל. עוד ישתתפו בסדרים בקיבוצים כ-800 חיילים בודדים המאומצים בתקופת שירותם הצבאי בקיבוצים, ומאות חניכי גרעיני "צבר" שהגיעו מחו"ל להתגייס לצה"ל ואומצו בקיבוצים.

 

לצד אלה ארגנה התנועה הקיבוצית באמצעות אגף המשימות מבצע אירוח בליל הסדר בעשרים קיבוצים של משפחות ויחידים מהעיר, שהצהירו על קושי כלכלי לקיים סדר פסח כהלכתו. למאות מבקשים כבר נמצא סידור. קו הטלפון לפניות הוא 03-6925398 בין השעות 08:00- 17:00 .

 

בקיבוץ אל-רום שבצפון רמת הגולן חוזרים לעשות סדר משותף בחדר האוכל וזאת לאחר כמה שנים שלא נערך שם סדר מרכזי. מנהלת התרבות באל-רום, אפרת סיטי, סיפרה על ההכנות: בסדר הקיבוצי, בהפקה עצמית בלבד, ישתתפו 280 חברים, ילדיהם ואורחיהם. חדר האוכל יקושט, אב הסדר הוא אחד החברים, והוכן שירון חגיגי מיוחד עם שירי פסח ושירי חג האביב. על הבמה יופיעו ילדים, הורים, וותיקי הקיבוץ. ילדי הגנים יתרמו את חלקם ב"ריקוד האביב". היין למנהג שתיית ארבע כוסות היין הוא מהיקב המקומי... (אפרת 050-7318195)

 

בקיבוץ ניר- דוד 'לובשים חג' פעמיים: בליל הסדר יחנך חדר האוכל הוותיק ששופץ שם בחודשים האחרונים. סביב השולחנות יסבו 300 איש.

 

בקיבוץ להב חוגגים ומשחזרים: יעשו סדר בהשתתפות כ-450 איש ביחד עם תושבי שכונת ההרחבה הצמודה לקיבוץ. הקיבוץ חוגג 60 שנים לעלייתו על הקרקע, והוותיקים נזכרים בליל הסדר הראשון כאשר חדר האוכל היה אוהל גדול, שהוכן לקראת האורחים- הורי החברים הצעירים שהבטיחו לבוא. שעה לפני ההתחלה באה סופה רוח ואבק, ולקחה את האוהל עם כל מה שבתוכו... השנה - שנת ה-60 - יוצב בכניסה לחדר האוכל אוהל עם אותו שולחן ערוך נוסח פסח 1953, וכל המסובים יכנסו דרכו לליל הסדר. אב הסדר יהיה חבר הקיבוץ, חיים (ג'ומס) אורון, לשעבר שר וח"כ, ואת קריאת ההגדה ילווה בשירה אילן שכטמן, בן הקיבוץ, ולהקתו. (אבי נבון, רכז תרבות, 050-5474749)

 

בקיבוץ כרמיה שבעוטף עזה יעשו סדר משותף בחדר האוכל, ולמחרת ייצאו לטיול משפחות לרמת הנדיב. ובראש הנקרה יעשו סדר משותף. ההכנות בעיצומן, וגם בו יחגגו את המימונה בתום ימי חול המועד פסח. (סוזי רכזת תרבות- 4532510 - 052)

 

חג שמח !

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים