התפרסם מכרז חדש לרכישת שירותי אשפוז גריאטריים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

התפרסם מכרז חדש לרכישת שירותי אשפוז גריאטריים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 3.4.2012

 

הורחבו דרישות משרד הבריאות, ועלה מחיר יום האשפוז. התנועה תקיים מפגשי הסברה לסייע במילוי טפסי המכרז

 

התפרסם מכרז חדש לרכישת שירותי אשפוז גריאטריים של משרד הבריאות, שהינו תנאי לקבלת דיירים בתנאי קוד של משרד הבריאות. על כך מעדכנות יעל אייזנר ואורית גלאור, מהמחלקה התנועתית לבריאות ורווחה. משמעות הדבר, לדבריהן, שכל הבתים הסיעודיים צריכים לגשת למכרז כדי להיות זכאים לקבל דיירים בתנאי קוד. מועד האחרון להגשת המסמכים - 24.5.2012 (בעוד פחות מחודשיים).

 

עקב הזמן הדוחק החליטו השתיים לקיים סדרת מפגשים אזוריים לליבון שאלות ובעיות. כמו כן, יספקו מענה טלפוני לשאלות מהקיבוצים, גם במהלך חול המועד פסח.

 

ישנם היום 80 בתים סיעוד בקיבוצים, מציינות אייזנר וגלאור, הנמצאים בפיקוח ורישיון משרד הבריאות. אלה מתמודדים עם קושי גדול לשרוד משום הדרישות המחמירות של משרד הבריאות לתשתיות ותקינת כוח האדם, ולצד המגמות של מעבר לטיפול סיעודי-ביתי עם "עובד זר".

 

המכרז, בדומה לזה שהתפרסם בשנת 2008, ואשר תוקפו יפוג בסוף חודש יוני (30.6.2012), הינו מסמך דרישות המחייב את כל המחלקות הסיעודיות במדינת ישראל לעמוד בסטנדרטים של תשתית, תקינת כוח אדם, ציוד ונהלי עבודה.

 

על תנאי המרכז אומרת יעל אייזנר שהוא "מיטיב עימנו בזכות העלאת מחיר יום האשפוז לבתים שמגיעים לניקוד גבוה בפרמטרים הנדרשים, ומחמיר עימנו בדרישות נוספות שבמכרז הקודם לא היו. כמו כן, קיימת גמישות שהותרה לפני כן חסרה במכרז החדש, כך לדוגמא אחד מתנאי הסף לכניסה למכרז הוא עמידה בכל תקני כוח האדם, ובכל דרישות הציוד".

 

שותפתה גלאור מוסיפה, ש"במכרז החדש ניתנה תשומת לב מיוחדת לבית סיעוד קטן, הקיים רק בקיבוץ. יחד עם זאת, אנו נדרשים לתת מענה איכותי בתחומי איכות הטיפול כמו כל הבתים במדינת ישראל.

 

המועד האחרון להגשת המסמכים הוא 24.5.2012, באמצע יש חגים ומועדים, אך חייבים להתחיל ללמוד את פרטי המכרז, למלא את הפרטים בדחיפות. המכרז מפורסם במלואו באתר משרד הבריאות: http://www.health.gov.il/Pages/HomePage.aspx

 

במחלקת בריאות ורווחה נערכים למפגשים אזוריים לליבון שאלות ובעיות, צוות המחלקה לרשות הקיבוצים בשמחה בכל בעיה, גם במהלך חול המועד פסח בטלפונים: אורית גלאור 0524475453, יעל אייזנר 0525358793

 

לפרטים נוספים - לחצו כאן

 

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים