הפורום יוצא לשטח
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

הפורום יוצא לשטח

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 22.3.2012

 

אורי מרגלית

פורום 'המתחדש' מסמן: העצמת מנהיגות והרחבת מעורבות הקיבוצים

 

פורום הקיבוץ המתחדש במטה התנועה מוציא לדרך תכנית להעצמת מנהיגות מקומית בקיבוצים. אורי מרגלית (רמת הכובש), רכז פעילות הפורום, מסביר שהכוונה היא לגבש בשבועות הקרובים הצעות למהלך תנועתי בנושא מרכזי זה. צוות היגוי ליישום כולל ראשי אגפים בתנועה, ונציגי הפורום - נרקיס רגב - גביש מקיבוץ עברון, וגיל שני משער העמקים.

 

פעילות נוספת היא מפגשים אזוריים - להתייעצות והידוק קשר עם הקיבוצים - בין ממלאי תפקידים מקיבוצים המתנהלים כמתחדשים, וחברים בפורום החדש. מפגש ראשון יהיה ב-17/4 לממלאי תפקידים בקיבוצי מרכז הארץ, בעין החורש (מועדון), בשעה 16:00. למחרת, 18/4 בשעה 15:00 מפגש נציגי קיבוצים מצפון הארץ במושב השיתופי רגבה. ויום לאחר מכן, 19/4 מפגש שלישי, לקיבוצי מדרום הארץ ואזורי ירושלים במעלה החמישה בשעה 09:00.

 

יעד נוסף שמובילים אורי וחבריו לפורום הוא מה שמוגדר בשלב הזה "הגדלת מספר המשתתפים בכינוסי מועצת התנועה ומביניהם - הרחבת המשתתפים שהם נציגים רשמיים של קיבוצם, מה שיאפשר תהליך קבלת החלטות תנועתי נכון ומשקף". לנושא זה הוקם צוות לגיבוש הצעות מעשיות, בהשתתפות נציגים ממטה התנועה, ומירב ניב (גשר), יצחק בש (נוה אילן), כנציגי הפורום.

 

יעד פעילות נוסף עליו מדווח מרגלית הוא בדיקת מקומה של התנועה בהובלת המרחב הכפרי בישראל - גיבושו של המרחב הכפרי כהתארגנות חזקה עם ערכים ואינטרסים משותפים. ביוזמת הפורום הדרומי החלה להתבצע בדיקה של הנושא, אותה מובילים סמדר שביט (נען) וניב ויזל (נתיב הל"ה).

 

המעונינים להצטרף לרשימת נמעני הפורום מוזמנים לכתוב ל-orym@biz-rmk.co.il

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים