קפיצה לפלמחים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

קפיצה לפלמחים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 20.3.2012

 

פלמחים

שמיים כחולים ורחש גלי הים ליוו את ביקור צוות מטה התנועה בקיבוץ פלמחים. השלווה הולמת את פלמחים של היום, קיבוץ יציב יחסית, לאחר עשור סוער, ומשבר כלכלי חברתי עמוק.

 

עמרי כנען, מלווה הקיבוץ מטעם התנועה ציין את סגירת החוב שאיים על הקיבוץ, כנקודת מפנה בהצלת פלמחים, כפי שמתבטא בסיכום מאזני הקיבוץ. סייעו בהסדר יובל וישניצר וחן ברדיצ'ב, קליטת מפוני "אלי סיני", ומזכיר התנועה, ולוולה, לו העניקו פרנסי פלמחים שי סמלי - תמונה של חוף פלמחים. כיום מופנית האנרגיה לקליטת חברים, שיוך דירות והשלמת ה'שינוי'. בקיבוץ מדגישים את חשיבות קידום התהליך בשקיפות ושיתוף ליצירת יחסי אמון עם ציבור החברים ולמענם. חברי ההנהלה פירטו מספר יעדים בעבודתם - השלמת "שיוך חוזי" של דירות החברים, פיתוח 50 מגרשים ברחבי הקיבוץ, פיתוח שכונת אלי-סיני והיערכות לקליטה ומיזוג הקהילות, קליטת חברים ב"קו הכחול", וחידוש תשתיות. אודי פלד, מנהל אגף הכלכלה ציין שמאזני הקיבוץ מראים שמצב הקיבוץ מאד השתפר, וקליטת המשפחות תשנה עוד לטובה את מצב פלמחים.

 

ולוולה סיכם, החמיא למנהלי הוועד הממונה בפלמחים על העמל הרב בהשלמת הסדר החובות. "אני יוצא מהמפגש אופטימי" אמר, "התהליך שעובר על פלמחים מצביע על 'עתיד ורוד'".

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים