מבצע: ליל סדר בקיבוץ
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מבצע: ליל סדר בקיבוץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 14.3.2012

 

התנועה מזמינה אזרחים מתקשים מהבחינה הכלכלית לקיים סדר פסח כהלכתו, להתארח בליל הסדר בקיבוץ, ולקיימו עם חברי הקיבוץ בחדר האוכל המשותף. את המבצע יארגן אגף המשימות, ובמסגרתו מוצע "כל דכפין ייתי ויכול, כל דצריך ייתי ויפסח" לאנשים שיגיעו לאחד הקיבוצים שנרתמו ליוזמה להשתתף בסדר המשותף. לשם כך, וכמו בשנים קודמות, יפתח קו טלפון אליו יוכל הציבור להתקשר, לקבל מענה, והפניה לקיבוץ מתאים. באגף מדגישים, הגעה באחריות המשתתף. 10 קיבוצים כבר נרתמו לפניית האגף לאירוח בליל הסדר, בלא תשלום, בחג המשותף - רמת רחל, העוגן, קטורה, גבולות, רמת יוחנן, חצור, דגניה א', מעברות, כפר מסריק, יד מרדכי. מספר הטלפון למעוניינים הוא 03-6925398

 

מסורת בהעוגן

יזמים "ותיקים" יחסית בתחום הם קבוצת צעירים מקיבוץ העוגן, שמקיימים בשנים האחרונות ליל הסדר לבודדים, עולים חדשים, ומשפחות מעוטות יכולת.

 

מספרים גלית שי ויוסי גרטלר: "לפני שנה, הגיעו 170 אורחים, מכל קצוות הארץ, לסדר פסח חווייתי, כשר אם כי לא למהדרין, שרו, הופיעו, אכלו, צחקו המון ונהנו מארוחת גורמה שף עמוסה בכל טוב. התגובות של אורחינו היו נפלאות ובמיוחד חיממו את ליבנו אלו שכתבו, הודו ואף התקשרו כדי לשאול אם יוכלו להגיע גם השנה. הסדר עצמו יערך בחדר האוכל המפואר של הקיבוץ ויכיל 200 איש וכל מי שירצה לבוא לשמוח ולשמח בנוכחותו מוזמן להתקשר ולהזמין מקום.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים