התנועה מזהירה: השיוך כמלכודת דבש
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

התנועה מזהירה: השיוך כמלכודת דבש

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 13.3.2012

זאב (ולוולה) שר - מזכיר התנועה הקיבוצית

ולוולה לקיבוצים: הישמרו מכניסה לתכנית פיילוט - שיוך דירות לפי 1155

 

בראשית השבוע שיגר מזכיר התנועה, ולוולה, מכתב למנהלת האגף החקלאי ברשות מקרקעי ישראל, שולה בן-צבי, ובו התייחסות ליישום החלטה 979/1155, לעניין חלקת המגורים בקיבוצים.

 

בפנייתו מתייחס שור למידע שהגיע לתנועה ולפיו מנסה המינהל להתחיל וליישם את ההחלטה באופן חד צדדי, ומבלי להתייחס לפגמים המהותיים הקיימים בה ולפני שהתקיים דיון בהצעות התנועה הקיבוצית לפתרון אותן בעיות. בפנייתו מדגיש שור את הנזק העלול להיגרם לקיבוצים מפעולה חד צדדית כזו.

 

"באחרונה הופתענו לגלות מכתבים ששלחו כמה משרדי עורכי דין לקיבוצים", כותב שור, "ובהם נכתב כי לכאורה התבקשו משרדים אלו על ידכם (המינהל א.ל) לסייע באיתור קיבוצים המעוניינים להשתתף בפיילוט ליישום תכנית לשיוך דירות... על בסיס החלטה 1155". מוסיף שור, "אנו מקווים כי אמירות אלו אינן נכונות... ומקווים כי אין כאן מהלך העלול לחבל, חס וחלילה, בקשרים החיוביים שהתגבשו בין הנהלת המינהל לבין התנועה הקיבוצית, כמו גם במגעים השוטפים בינינו לעניין מדיניות מועצת מקרקעי ישראל ויישומה בקיבוצים".

 

במכתב, שנשלח גם למזכירויות הקיבוצים, מציין שור כי רק לאחרונה העביר צוות הקרקעות התנועתי - בעקבות פניית של מנהל המינהל בנצי ליברמן ושל יו"ר ועדת רוטקופף גיא רוטקופף - הערות לעניין החלטה 1155, כמו גם הצעות למתווה חדש ומשופר בעניין זכויות הקיבוץ וחבריו בשטח המחנה בקיבוץ.

 

בסיום מבהיר מזכיר התנועה הקיבוצית, "אנו מבקשים לברר את הנושא ולהבהירו בדחיפות וזאת, בין היתר, גם על מנת למנוע בלבול ואף נזק בקיבוצים".

 

המכתב שנשלח למזכירי קיבוצים

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים