הזמנה להשפעה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

הזמנה להשפעה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 8.3.2012

 

ד"ר סמדר סיני

יום האישה הבינלאומי בסימן כניסה לפוליטיקה

 

יום האישה הבינלאומי מוקדש השנה להעלאת המודעות למצב הנשים בארץ ובעולם, אפלייתן, השתלבותן בפוליטיקה ובחברה וציון הישגיהן בתחומים אלה. ד"ר סמדר סיני (עין גב), היחידה לקידום נשים, מזכירה: התאריך נקבע לציון הפגנת הנשים הגדולה שהתקיימה ב-8.3.1857, בה מאות פועלות טקסטיל בניו יורק צעדו במחאה נגד תנאי העבודה הקשים, שעות העבודה, והשכר הנמוך.

 

ב-1910 הוכרז יום זה לראשונה כיום האישה הבינלאומי. ב-1977 החליט האו''ם לקבוע יום זה כיום לציון זכויות האישה. בשנים האחרונות מצוין יום האישה במטרה להעלות מודעות נגד אפליה וקיפוח כלפי נשים בכנסים, ימי עיון, דיונים, עצרות והפגנות שמטרתם העלאת המודעות לאפליה גלויה וסמויה הקיימת כלפי נשים בתחומים שונים כגון ממשל, חקיקה או תעסוקה.

 

ואצלנו? סמדר מאתרת הזדמנות. השנה יתקיימו בחירות לרשויות המקומיות ברחבי הארץ. "יש בכך הזדמנות גדולה לחברות קיבוץ להשתלב בתפקידי עשייה והשפעה ישירה על המתרחש" היא אומרת, ומסבירה. "עד כה 'חיפשנו בנרות' חברות שהיו מוכנות להתמודד על ראשות מועצה אזורית. בבחירות הקרובות הולכות להתמודד ארבע חברות על ראשות מועצה. הראשונה להצהיר על כוונותיה היא סול לביא-בן שימול מאלמוג, במגילות.

 

התמודדות על ניהול רשות, או ייצוג הקיבוץ במליאה כמו גם ניהול הקיבוץ ועסקיו, הם כר נרחב לתכונות הייחודיות שאנו כנשים יודעות להביא למערכות הללו. מעט מדי חברות קיבוץ בוחרות מסלול זה. אני קוראת לחברות הקיבוצים לתמוך בחברות שלכן המוכנות להתמודד ולתרום מכישרונן, מרצן ויכולתן בארגונים הללו ובאחרים. ביחד נראה שהאלף השלישי הוא האלף הנשי, ושנת 2012 כשנת פריצת הנשים לשדה הציבורי-פוליטי.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים