שומר עולם
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

שומר עולם

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 21.2.2012

 

שוה"צ עולמי

מסורת חדשה - עדכון מפעילות תנועות הנוער בעולם להן זיקה לקיבוצים. דיווח ראשון מוסר דניאל ("דניטו") וינגרובסקי (זיקים), מזכ"ל השומר הצעיר העולמי, שפעילה ב-20 מדינות.

 

בדיווח הוא מספר על פעילות מחנות חורף בצד הצפוני של הגלובוס, בעוד שבמדינות דרום אמריקה ואוסטרליה מתקיימים מחנות הקיץ. ה'שליחים' מעדכנים על השתתפות גדולה יחסית של שומרים ושומרות, לצד תכנים ערכיים-רעיוניים על ציונות וסוציאליזם רוכשים החניכים חוויות משותפות כקבוצה וכיחידים, לומדים צופיות.

 

ובחזרה לארץ: מעבר עובדי תנועת הנוער לסמינר אפעל מאפשר שיתופי פעולה קרבה עם אנשי התנועה הישראלית, ותנועות "אחיות" כמו הבונים דרור, הנוער הציוני, החלוץ למרחב, מחנות העולים ועוד, מה שמאפשר חשיבה, תכנון, החלפת מידע ודעות.

 

חלק מהקנים בעולם החלו בהתארגנות לחגיגות 100 שנות השומר הצעיר, בהשתתפות חניכים, הורים, ובוגרים, שהתנדבו להיות חלק פעיל בארגון אירוע מרכזי בכל מדינה.

 

תמיד שומר

 

"חוויית הביקור בקינים שלנו היא דבר מרגש, שמלהיב אותי כל פעם מחדש. בביקור בקינים בברזיל, צרפת, ובלגיה ראיתי פעילות תוססת, הרבה חניכים ומדריכים, בוגרים ואת החיבור לקהילה היהודית וגם לקבוצות ותרבויות שונות. כמזכיר התנועה אני חש גאווה גדולה להיות ממובילי התנועה, להמשיך שושלת ארוכת שנים של מימוש ערכים נשגבים, וחינוך למעורבות ערכית בקהילה או בהגשמתם בעלייה לארץ.

 

לסיום הדיווח מאחל דניטו לשותפו להנהגה, דריו טייטלבאום (גבולות) איחולי החלמה מהירה לאחר ניתוח השתלת כליה שעבר, ותקווה לחזרתו במהירות לפעילות.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים