בריאות: פוליסת ביטוח רפואי חדשה - 'מגן בריאות לקיבוץ'
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

בריאות: פוליסת ביטוח רפואי חדשה - "מגן בריאות לקיבוץ"

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 13.2.2012

 

עו"ד יעקב אברהמי

27 סעיפים חדשים בפוליסת הבריאות של הקיבוצים

 

בתום משא ומתן ארוך שניהלו נציגי התנועה הקיבוצית, מול חברת הביטוח "דקלה", סוכם על למעלה מ-27 שיפורים ותוספת רכיבים חדשים לטובת המחזיקים בפוליסת הבריאות "משלים לקיבוץ" שתקרא מהיום "מגן בריאות לקיבוץ", המשמשת ב-180 קיבוצים. תוספת הפרמיה והכיסוי הביטוחי יחולו החל מחודש פברואר 2012 בהתאם לחתימת הקיבוץ על טופס ההצטרפות.

 

"השדרוג הניכר לפוליסת הביטוח הרפואי ממנה נהנים מרבית חברי הקיבוצים הפך אותה למעשה למוצר חדש המסיר עול כספי כבד מכתפי הקיבוצים ומעביר אותו לפוליסת הבריאות המכסה למעלה מ-60,000 מבוטחים חברי הקיבוצים" אומר עו"ד יעקב אברהמי, מהמחלקה המשפטית במטה התנועה הקיבוצית, שניהל את המשא ומתן מול חברת הביטוח "דקלה", ביחד עם יעל אייזנר, מנהלת מחלקת בריאות ורווחה, ושותפתה - אורית גלאור. אייזנר, שבעת רצון, הסבירה שהפוליסה הפכה למעשה למוצר הטוב בשוק מבחינת יחס העלות-תועלת כאשר בתמורה לפרמיה של 15 שקלים לחבר (ילדים עד גיל 19 מבוטחים ללא תשלום ומגיל 19 עד 25 - 7.5שקלים) מקבלים החברים פוליסת ביטוח הנותנת מענה רחב מאוד לצורכיהם.

 

מה בפוליסה החדשה ?

 

הפוליסה החדשה כוללת 27 סעיפים חדשים, אחד החשובים שביניהם קובע כי כל המוחרגים והנדחים מטעמי בריאות, שלא התקבלו לביטוח הקודם, או התקבלו עם החרגות רפואיות כל שהם, יקבלו כיסוי מלא במסגרת הנוכחית, והצהרות הבריאות שמולאו על ידם יבוטלו. סעיף משמעותי נוסף קובע כי לא יבוצע חיתום רפואי למצטרפים חדשים, וכל חבר קיבוץ יוכל להצטרף לביטוח ללא קשר למצבו הרפואי. הורחבה הגדרת מבוטח הכוללת גם תושב קבע, בני חברים, והורי חברים. הגדרות השתלה לרבות איברים מלאכותיים, שתל וניתוחים או טיפול מיוחד בחו"ל הורחבו משמעותית ביחס לפוליסה הקודמת וביחס למקובל בשוק. החל ממועד הפוליסה החדש לא יוחרגו חולים חדשים באיידס ולא יוחרגו הסיבוכים הנובעים ממחלתם.

 

עוד הוסכם, תופסק החרגה של בעלי צרכים מיוחדים. כמו כן, יינתן כיסוי למום או מחלה לילודים מלידתם כתוצאה מסיבוכי לידה או הריון, ויינתן כיסוי כספי נוסף לחיפוש תורם מח עצם להשתלה לאחר מיצוי הזכאות בסל עד 300,000 ₪. סעיפים נוספים מתייחסים לטיפולים בחו"ל: תינתן השתתפות בהוצאות הטסה ושהייה של שני מלווים לסירוגין בבוגר, ושל שני מלווים יחדיו במקרה של השתלה בחו"ל עבור קטין. הורחב מאוד הכיסוי לתרופות מחוץ לסל ויינתן כיסוי גם לתרופת יתום, כמו כן, בוטלה השתתפות עצמית לתרופות שעלותן החודשית מעל 5,000 ₪ והופחתה בחצי ההשתתפות העצמית לתרופות אחרות. התווסף כיסוי להשתלת מח עצם עצמית ולחוות דעת רפואית נוספת בישראל ובחו"ל.

 

בפוליסה החדשה התווספו שירותים רפואיים נוספים לחולים במחלה קשה, כולל בדיקת MRI לכל חולי הסרטן ובדיקת MRI לשאר לאחר מיצוי השב"ן, הוספו טיפולים משפרי איכות חיים (שאינם בסל הבריאות), כמו גרידות והפלות שלא במסגרת הקופה, טיפול בתא לחץ, בדיקות לרגישות לתרופות, פיצוי למוות בשורה של מחלות קשות והשתלה עצמית או של תורם מח עצם, כיסוי מורחב להשתלה שאינה בתיאום עם החברה, כיסוי לניתוח בחו"ל למניעת איבוד ראייה ושמיעה בגובה 75%, ניתוחים שאין במוסד רפואי בארץ ניסיון של 50 ניתוחים מוצלחים יבוצע בחו"ל, כיסוי להשתלת קרנית. כמו כן, יש במסגרתה כיסוי בן שלושה חודשים לדיאליזה בחו"ל לפני ביצוע השתלה, וסעיף הקובע שגם חבר או בן שעזב את הקיבוץ ימשיך ליהנות מאותם תנאי כיסוי למשך 5 שנים בהנחה קבועה של 30%. בין הדובדבנים הטעימים ביותר בהסכם החדש, מונה עו"ד אברהמי, סעיף לפיו "קיבוץ חדש שיצטרף לפוליסה בתוך 180 יום (החל מ-1.2.2012), מצרף את כל חבריו ללא היסטוריה רפואית וללא חיתום.

 

עניין חשוב בהסכם בין התנועה לדקלה הוא הגדלה משמעותית של "קרן ל.מ.ה" (לפנים משורת הדין) שתתן סיוע בכיסוי עלויות שאינן מכוסות בפוליסה. כן קיימים בהסכם הוראות נוספות בנושא ו. ערר רפואית שתמונה על ידי התנועה וצוות מעקב תנועתי לפתרון בעיות נוספות.

יוצאים לכנסי הסברה

 

בסוף החודש - יתקיימו ארבעה כנסים אזוריים להצגה ולימוד הפוליסה המשודרגת. אלה יתקיימו בין השעות 09:00-13:00. הראשון, במועדון החברים בקיבוץ אלונים (26.2), יומיים אחר כך (28/2) במועדון החברים של נחשונים, למחרת (29/2) במועדון קיבוץ ארז, ואחרון חביב (1.3) במלון פסטורל בקיבוץ כפר בלום. בכנסים יסבירו עו"ד שלום בן-עיון וד"ר אודי פרישמן על חידושים ותוספות לפוליסה.

 

הרשמה לכנס בפקס 073-7151363, או במייל: gennil@bth.co.il

 

לפרטים נוספים - לחצו כאן

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים