הארכיון מתחדש
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

הארכיון מתחדש

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 8.2.2012

 

180 משתתפים בכנס איגוד הארכיונאים. ולוולה: "חשיבות רבה לתקצוב הקהילה את הארכיון והפעילות בו"

 

180 ארכיונאיות וארכיונאים מקיבוצים ומושבים התכנסו בשבוע שעבר בבית התנועה הקיבוצית לכנס השנתי של הארגון ההתיישבותי. על הפרק עמד מעמד הארכיונאי ביישובו; יוזמות מקומיות כמו תערוכות ותצוגות; תיעוד: פעולות עם מערכת החינוך; והקמת אתרי הנצחה וירטואליים.

 

בפתיחה עמד זאב (ולוולה) שור, מזכיר התנועה הקיבוצית, על חשיבות הארכיון בחיי הקיבוץ כמקור מידע לצעירים ומבוגרים, תיעוד, ושימושו גם לצרכים קיומיים וכלכליים של הקיבוץ, למשל כהוכחת בעלות על הקרקע בעת ויכוח עם רשויות המדינה. "אני רואה חשיבות גדולה לכך שכל קיבוץ יתקצב את הארכיון והעבודה החשובה הנעשית בו" אמר.

 

ראובן פינסקי - ראש האגף לשימור המורשת הלאומית במשרד ראש הממשלה הציג תוכנית לאומית לשימור, יחזקאל קסנט, מרכז רשת ארכיוני ישראל הציג כוונה להקים פורטל-על שיאפשר נגישות לכלל אוצרות הרוח והתרבות המצויים בארכיונים השונים. עוד עדכנו מיכל הנקין - יו"ר האיגוד הישראלי לארכיונאות ולמידע, עמרי שלמון - מנכ"ל המועצה לשימור אתרים, וישראל נדיבי - סמנכ"ל מרכז המועצות האזוריות שבחסותו פועל הארגון. אהרן (רוני) עזתי, ממארגני הכנס, הציג את פעילות הארגון ואת החשיבות של פעילות המועצה האזורית כעוגן וכמרכז תומך לפעילות אזורית של הארכיונאים.

 

באי הכנס כיבדו את דליה מורן (געש), שפרשה לאחר למעלה מ-20 שנה כמנהלת ארכיון השומר הצעיר ביד יערי ופעילות מסורה בארגון הארכיונאים.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים