לאור הביקוש הרב: יום עיון נוסף על החינוך בגיל הרך בקיבוץ
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

יום עיון נוסף על החינוך בגיל הרך בקיבוץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 26.1.2012

 

נירה ואלה

לאור הביקוש הרב תקיים מחלקת החינוך יום עיון נוסף בנושא "חצר הגן וחצר הקהילה בתוכנית הלימודים בגיל הרך". המועד הנוסף הוא יום ראשון, 5/2 בסמינר אפעל. על כך מסרה נירה ואלה (יטבתה) ממדור הגיל הרך במחלקה. במחזור הראשון, בראשית החודש, השתתפו 470 משתלמות, בעיקר מטפלות ורכזות חינוך בגיל הרך. ובשל הביקוש הרב של אלו שנבצר מהן להשתתף הוחלט על יום עיון נוסף, אליו כבר מיהרו להירשם 350 משתלמות.

 

אמרתי לנירה ששם יום העיון מצריך הסבר להדיוטות. היא מצדה שמחה להרים את הכפפה ולהסביר. "חצר הגרוטאות" מבית מדרשה של מלכה האס היא פעילות חינוכית ייחודית למערכות הגיל הרך בקיבוצים. ה'חצר' היא "מגרש האימונים" בו מתנסים ופועלים ילדי הגיל הרך בחומרים ובחוויות ממעגלי חייהם: המשפחה, הגן והקהילה הקרובה. החצר היא החוליה המקשרת בין עולם הילדים לבין עולם המבוגרים ומסיעת בתהליך גיבוש הזהות של הילדים.

 

שילוב הגן בקהילה

 

"יום העיון יעסוק בחצר הגרוטאות כפעילות משלבת בה שותפים כל ערוצי ההתפתחות של הילד ובאינטראקציה בין החצר לבין הקהילה" מסבירה נירה, ומוסיפה "נעסוק בפעילות המוטורית ובחשיבותה הרבה להתפתחות ולבריאות הילדים ובתווך ככלי התערבות מרכזי בגיל הרך". יום העיון מיועד למחנכות (מטפלות) העובדות ביחידות החינוכיות ולמנהלות הגיל הרך. מטרת יום העיון היא לבסס את הגישה הפסיכו-פדגוגית הייחודית שלנו בכל רמות המערכת, לחזק ולשתף את המחנכות בתפקידן החשוב בעשייה החינוכית היומיומית.

 

יפתח (9:45) ד"ר אבי אהרונסון, מנהל מחלקת החינוך הקיבוצית, ואחר כך הדרכה והרצאות על "חצר הגרוטאות - עולמות נוצרים ומתחברים" של נטע חכים ונועם מירסקי, מדריכות מדור הגיל הרך, "איך למדת בגן היום" - ילדים לומדים בגיל הרך, ענת פורת, מדריכה פדגוגית, מכללת סמינר הקיבוצים. פעילות ילדים בחצר - סמדר כרמון, ראש תחום הגיל הרך במכון "וינגייט", בין חצר הגרוטאות לחצר הקהילה - אסף ענברי ("הביתה").

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים