אורית נוקד: איני זקוקה לעצומות על מנת לדאוג לחקלאות ולחקלאים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

אורית נוקד: איני זקוקה לעצומות על מנת לדאוג לחקלאות ולחקלאים  

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 18.1.2012

 

אורית נוקד - נואמת בוועידת התנועה

בשבוע שעבר פורסמה מודעה הקוראת לשרת החקלאות אורית נוקד לסייע למגדלי הדגים ולהציל את הענף. בראש המודעה, ובפנייה לשרה, עלתה שאלה ביקורתית האם ענף המדגה שווה פחות מענפים אחרים כגון ענף החלב, אותו ליוותה אורית באינטנסיביות במהלך השנה האחרונה, ואף הצליחה למנוע פגיעה דרמטית ברפתנים, לאחר מאבק ציבורי עיקש.

 

הקריאה לנוקד, ממנה השתמע כאילו היא ומשרדה אינם דואגים לענף אינה הוגנת ואינה נכונה. בשנים האחרונות יזם המשרד הקמת מתקנים מתועשים לגידול דגים בטכנולוגיות מתקדמות, הושקעו תקציבים בהתאמת המשקים לרפורמה הסביבתית ועוד. בנוסף, יזם המשרד רפורמה במכס להגנה על התוצרת המקומית, הוגשמו דרישות נוקשות של המשרד להגנת הסביבה לרמת איכות המים הנדרשת, ונוהל מאבק עיקש כנגד כוונות לביטול מכסי המגן על הדגים המקומיים.

 

נוקד השתוממה על פרסום המודעה. "אני מייחסת חשיבות רבה לשמירה על ענף המדגה, במיוחד לאור העובדה שרובו הגדול בפריפריה. מעבר לערך הנופי, החברתי, הציבורי והאקולוגי שנושאות עימן בריכות הדגים, לענף תרומה משמעותית גם בהיבטים של תעסוקה, ויסות הטמפרטורה ומשיכת עופות נודדים, התורמים לבריאות הציבור וכמובן ערכים תזונתיים גבוהים". לעניין פרסום המודעה אמרה כי "חבל על הכסף. אני נגישה וקשובה לכל פנייה. מוזר שבמקום לפנות ולדבר איתי יש כאלה המנסים לדבר איתי דרך מודעות מחאה בטרם ניסו פנים אל פנים".

 

זאב (ולוולה) שור, מזכיר התנועה הקיבוצית אמר "בשנה האחרונה הובילה אורית בכישרון ובמסירות רבה מהלכים היסטוריים כגון הגנה על משק החלב והוצאת פרויקט שיקום תשתיות לפועל. אני משוכנע שפעילותה תמשיך לתרום רבות לקיבוצים ולהתיישבות כולה".

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים