בערבות הנגב
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

בערבות הנגב

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 2.1.2012

* בתחתית הדף - גלרית תמונות מהמסע

 

ולוולה מדבר לנוער

עייפים, מאובקים ומחייכים הגיעו משתתפי מסע י"ב לטקס הסיום בנאות הכיכר. בשעה שרוב חבריהם נהנו מחופשת החנוכה בבית, השתתפו 1,200 תלמידי י"ב מקיבוצים בכל רחבי הארץ, וממושבים, במסע אופניים רצוף אתגרים פיזיים ונפשיים מאזור העיר ירוחם, לאורך שבילים וכבישים בנגב, כולל ירידה תלולה של מעלה עקרבים, המשך לאורך הגבול עם ירדן, ומשם לנקודת הסיום, במושב נאות הכיכר.

 

המסע הוגדר על ידי מארגניו, מאגף המשימות, כהכנה לצה"ל ועידוד לצאת לשנת שרות לפני הצבא. בדרך התמודדו המשתתפים עם משימות קבוצתיות, ונגעו במחלוקות ושסעים בחברה הישראלית, דרך מפגשים עם ארגונים ועמותות לשינוי חברתי וסביבתי.

רוכבים

רוסו כובש לב הנוער

 

בתחנות ההסברה שנפרשו לאורך מסלול הרכיבה נדונו סוגיות לוהטות כמו 'תג מחיר' ו'הדרת נשים' במרחב הציבורי, וגם שוויון הזדמנויות, חינוך ועתיד החברה. בדרך פגשו את כל המי ומי, התחילו עם השר מתן וילנאי וראש העיר ירוחם - מיכאל ביטון, בלילה ליד המדורה פגשו את איציק שמולי וסתיו שפיר שסיפרו על המחאה החברתית, הדליקו נר עם ח"כ מופז, שמעו את הרב אביחי רונצקי מיצהר, הביטו בהערצה על בן חולתה שצמח להיות אלוף פיקוד הדרום - טל רוסו, ובטקס הסיום בירך אותם ולוולה, מזכיר התנועה, שהודה לאנשי אגף המשימות על ההצלחה בארגון והוצאתו לפועל של המסע המורכב. יואל מרשק, "מפקד" המסע, שחרר אנחת רווחה גדולה בסיום. "כאשר הודיע לנו צה"ל שניאלץ לשנות את המסלול הקבוע עקב המתיחות בגבול עם מצרים נדרשנו ליצירתיות רבה בשביל 'לתפור' מסלול חלופי ולקיים את כל המשימות. אני נרגש וגאה בנוער שעמדנו בכך והשלמנו את המשימה בכבוד".

 

סירטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים