השיתופיים מרימים ראש
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

השיתופיים מרימים ראש 

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 11.11.2010

 

כנס מטה הקיבוצים השיתופיים יתמקד בקשרי הקיבוץ והחברה הישראלית, ובגיבוש חזון הקיבוץ לשנים הבאות

 

350 משתתפים מעשרות קיבוצים ידרימו ביום רביעי הקרוב (17/11) לכנס השנתי של המטה השיתופי בתנועות הקיבוציות שיערך בערבה במסגרת חגיגות 100 שנות קיבוץ.

 

כ-80 קיבוצים, מרביתם איתנים כלכלית וחברתית, מתנהלים על פי המודל השיתופי, "הקלאסי", בו חברי הקיבוצים מתוגמלים באופן שוויוני על עבודתם, והקיבוץ מספק לחבריו מגוון רחב של שירותים בכל תחומי החיים. מתגוררים בהם כ-55,000 נפשות.

 

בשני ימי הכנס (17-18/11) שיתקיים בערבה בה ריכוז קיבוצים המתנהלים על פי המודל השיתופי ידונו משתתפיו על יחסי הקיבוץ עם החברה הישראלית, יגבשו  חזון מוסכם להתנהלות הקיבוץ השיתופי והרעיון הקואופרטיבי בשנים הבאות, ויחפשו דרכי פעילות והשפעה למימוש החזון.

 

חוגי דיון ביום הראשון יעסקו בחינוך רעיוני בגיל הנעורים, משימתיות בקיבוץ ובחברה החיצונית, הגשמה ומימוש עצמי בקהילה, קואופרציה מול הפרטה, תרבות יהודית מתחדשת, תרבות בונה קהילה, קהילה אקולוגית, היחיד, משפחה והקיבוץ, המשק השיתופי וחוג לבני נוער. לינה - בקיבוצי האזור.

 

ביום השני של הכנס יתמקדו הדיונים במה שמוגדר "חזון הקיבוצים השיתופיים- תפקידיו של המטה השיתופי" בעבודת אנשיו מול התנועות, מול הקיבוצים, עם קבוצות נוספות בחברה הישראלית, ובפוליטיקה הישראלית.

 

במליאה יושמעו סיכומי החוגים והכנס כולו, ומשם יוצאים לסיורים בקבוצי הערבה.

 

עדכונים והרשמה באתר המטה השיתופי www.shavim.org.il

 

לטופס הזמנה לכנס ופרטים נוספים - לחץ כאן
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים