מסוף אוגוסט: אירועי 'מאה שנות קיבוץ' ברחבי הארץ
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

מסוף אוגוסט: חודשיים אירועי "מאה שנות קיבוץ" ברחבי הארץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 16.8.2010

     

הצדעה של הממשלה וכנסת ישראל, מופעי תרבות וסרטי קולנוע על הקיבוץ, ועידה, מסע אופניים ארצי, הזמנת הציבור לקיבוצים בחגים, ועוד. בחודשיים הקרובים תוציא התנועה לפועל - כמפיקה ומממנת - את מרבית אירועי "מאה שנות קיבוץ". את רשימת האירועים פירט מזכיר התנועה, זאב (ולוולה) שור במכתב לקיבוצים, בו הזמין את החברים לקחת חלק ולהיות שותפים בשנה מיוחדת זו.

 

ובמקביל למשחק "מחפשים את מטמון ה-100" שיימשך עד לפיצוח חידת חמיצר, יושק בסוף החודש בישיבה חגיגית של מזכירות התנועה בול המאה, לכבוד 100 שנות קיבוץ. באירוע ישתתפו מנהלי חברת דואר ישראל והשרות הבולאי.

 

הלאה. בחול המועד סוכות מבצע "אושפיזין בקיבוץ" כחלק מרצוננו להביא כמה שיותר ישראלים לקיבוצים. המימוש יעשה ב-36 קיבוצים, שיפתחו סוכתם לציבור הרחב, יציגו את הווי הקיבוץ, את ענפיו ועסקיו. כשבוע לאחר מכן, ב-4.10 נתכנס לוועידת תנועה חגיגית בהשתתפות נציגי כל הקיבוצים, ונשיא המדינה. בערבו של אותו יום - "מקבוצה אחת לתנועה גדולה" - המופע המרכזי, על הדשא בדגניה א'.

 

מדן ועד אילות

 

קופצים שבוע, ל-10 באוקטובר, אז הוזמן הציבור הרחב לחבוש קסדה, להצטייד בבקבוק מים וביגוד מתאים, להתארגן על אופניים ולהצטרף למסע "מאה שנה בתנועה" שיוזנק בקיבוץ דן בצפון, ינוע לאורך כבישי ישראל, יחנה בקיבוצים ובערים, עד לסיומו בקיבוץ אילות. נחים יומיים וכבר מתכנסת לה ממשלת ישראל לישיבתה השבועית, לא בירושלים אלא בדגניה א' - אם הקבוצות והקיבוצים, כהצדעה למאה שנות קיבוץ. באמצע נובמבר תהיה זו הרשות המחוקקת שתציין מאה שנות קיבוץ, בשיבת כנסת חגיגית במשכן בירושלים.

 

הסינמטקים מצדיעים

 

בין ממשלה לכנסת, יתקיימו שלושה מופעי תרבות בצוותא תל-אביב, וממנה לאולמות ברחבי הארץ - אחד על שירי דוד זהבי (נען), שני על תרומת הקיבוצניקים לאוצר הזמר העברי, ושלישי, עם נופך הומוריסטי ואירוני על הווי חיי הקיבוץ. אם יצירה תרבותית אז לא נקפח את הקולנוע, שיזכה לכמה ימי "סינמה קיבוץ" בסינמטקים בערים תל-אביב, ירושלים, חיפה ואשקלון, בהם יוקרנו עשרות סרטים שנוצרו מאז קום המדינה, שהקיבוץ או אנשיו הם מוטיב מרכזי בהם. כן, כן, ביניהם גם "מבצע סבתא" ביניהם. ובנובמבר מתוכננת הקרנת בכורה של פרק ראשון מתוך שלושה פרקים בסדרה הדוקומנטרית "הקיבוצים" של היוצרים המוערכים מודי בראון וענת זלצר.

 

אירועים נוספים באוקטובר ונובמבר יהיו בגלריות לאמנות בקיבוצים, המטה השיתופי יקיים בערבה כנס "מאה שנות שיתוף", ומדריכי תנועות הנוער 'הכחולות' ייכנסו לבתי הספר ברחבי הארץ בגיבוי משרד החינוך ויעבירו "שעת מחנך" על הקיבוץ.

 

עוד מידע באתר הקיבוצים www.kibbutz.org.il

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים