צוותא מצדיעה לתנועה הקיבוצית החוגגת 100 שנה!

12.8.2010

צוותא מצדיעה לתנועה הקיבוצית החוגגת 100 שנה!

 

לכל מי שיודע וכל מי שידע ואולי שכח, צוותא שייכת לתנועה הקיבוצית והיא "בעלת הבית" של מרכז התרבות במרכז התל אביבי.

 

התנועה הקיבוצית ערש ההתיישבות בארץ היא שקבעה את גבולות המדינה,והיא על 240 קיבוציה הייתה החלוץ והמסד לביטחון ולקליטת העולים החדשים בשנות ה-50, וגם לקביעת היסודות לתרבות הישראלית החילונית,לקשר בין האדמה לחגי ישראל ובין החקלאי לתרבות היהודית.

 

אמר מודי בראון כשצוותא חגגה 50: "בעיניי צוותא היא הקיבוץ הכי יפה שקיים בתל אביב...!" נדמה שבמשפט הזה מקבלת האווירה המיוחדת הנושבת בצוותא.

 

רבים מהציבור בישראל (רבים מדי...) אומרים את המשפט: "הקיבוץ זה לא מה שהיה פעם..." ובכך כאילו מבטלים והופכים אותו, במחשבתם השגויה למותג שעבר זמנו ואינו רלוונטי יותר ואני שואל את אותם אנשים: "העולם היום הוא מה שהיה פעם? המדינה שלנו היא מה שהייתה פעם?". והעובדות בשטח נכון למאה ה-21 אומרות אחרת, הקיבוץ חזר להיות אטרקטיבי לבניו שעזבו והם חוזרים בהמוניהם ואתם משפחות צעירות שלא ידעו קיבוץ מימיהם!

 

אז התנועה הקיבוצית חוגגת 100 שנים להיווסדה וצוותא כאחת מזרועות התרבות שלה,מיוחדת במינה שהפכה במשך השנים למותג רב עוצמה מצדיעה לראשונים שהחלו ומברכת אותם את ממשיכיה!

 

כה לחי!

 

עד עכשיו ברכנו ואיחלנו הגיע הזמן גם לעשות ולהזמינכם לשלוש חגיגות לתנועה הקיבוצית 100 בצוותא.

 

*הוא והיא בני 100 - שירי דוד זהבי משולבים בסיפורים על הקיבוץ

בואו לשיר מהמיטב של דוד זהבי חבר נען שהלחין כ-400 שירים ביניהם: "ניגונים","איך אפשר","את חכי לי", "יצאנו אט", "הליכה לקיסריה", "זמר לספינה" ועוד ועוד...ינחה: אבשלום קור, עריכה: גלעד בן שך ובין לבין יופיעו מיטל טרבלסי, ששי קשת, דפנה זהבי, יזהר כהן ועוד.

 

*100 שנים ביחד - ערב מיוחד שיוקדש ליוצרים מהתנועה הקיבוצית, שהביאו פנינים לזמר העברי - מנתן יונתן דרך יורם טהרלב, שלום חנוך, מאיר אריאל, נחום היימן ועד למתתיהו שלם וזרובבל גלעד. ינחה: דן אלמגור, שיתבל את הצלילים בסיפורים על הקשר בין היוצרים לסביבתם הקיבוצית.

 

*קיבוץ זה גם דבר מצחיק - בצד היזע, הדם והדמעות ידע הקיבוץ בכל 100 שנות קיומו לשמור על החיוך, ההומור והאירוניה העצמית באלפי קריקטורות,פזמונים, "אופרטות" למסיבות פנימיות ועוד קטעים משעשעים מהווי הקיבוץ שחלקם יועלו בערב המיוחד! נציגות "שירת העצבים", צביקי לוין, דרור קרן וגבי ארגוב בפסנתר ילוו בחיוך ובקריצת עין את הערב. עורך ומנחה: דן אלמגור.

 

אז אנחנו מצפים לכם בצוותא.

 

טנא-מנכ"ל צוותא

 

למידע נוסף ורכישת כרטיסים לחץ כאן

 

ארועים קרובים