אירועי 100 שנות קיבוץ - קיבוצים מבפנים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, mazkir@tkz.co.il

קיבוצים מבפנים

 התנועה הקיבוצית - 12.5.2010

  

"מאה שנות קיבוץ": במשך שלושה סופי שבוע ייפתחו 21 אתרי ראשית התיישבות בקיבוצים לקהל הרחב.

 

המטרה: לחשוף בפני הציבור את ההתיישבות הקיבוצית, תרומתה למימוש הציונות ולהקמת המדינה וביטחונה

 

התנועה הקיבוצית ומטה חגיגות מאה שנות קיבוץ יוצאים ביוזמה שמטרתה לחשוף לציבור הרחב את אתרי ראשית ההתיישבות הקיבוצית, ואת תרומת הקיבוצים למימוש הציונות והקמת המדינה.

 

במהלך שלושה סופי שבוע - 28-29/5, 4-5/6, ו-11-12/6 ייפתחו 21 אתרים - מוזיאונים וחצרות ראשונים - לציבור הרחב. את המבצע ילווה קמפיין ברשת האינטרנט ובאמצעי מדיה נוספים. כמו כן, יושק אתר אינטרנט בו יוצג מידע על כל האתרים, מה מייצגים מה מוצג בהם, וכמובן שעות אפשריות לביקור. במרבית האתרים תהיה הכניסה ללא תשלום, בחלקם הכניסה בתשלום סמלי. ציפיית המארגנים ממטה אירועי מאה שנות קיבוץ היא לעשרות אלפי מבקרים באתרים.

 

מזכיר מטה התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור, אמר כי בין המטרות שהצבנו לעצמנו בקיום אירועי "מאה שנות קיבוץ" גם חשיפה לציבור הרחב של תרומת הקיבוצים להקמת המדינה ולביטחונה לאורך השנים, לקבל הכרה מחודש של החברה הישראלית לתרומת הקיבוצים, זאת באמצעות הגעתם של כמה שיותר ישראלים לקיבוצים, בבחינת 'טוב מראה עיניים'."

 

האתרים המשתתפים הם:

מוזיאון האוצרות בגבעת ברנר, אתר המים והביטחון בניר עם, מוזיאון חומה ומגדל בניר דוד, חצר הקואופרציה במרחביה, מוזיאון ההתיישבות ביפעת, חצר ראשונים בעין שמר, בית השומר בכפר גלעדי, בית אוסישקין בקיבוץ דן, בית שטורמן בעין חרוד, חצר דגניה ובית גורדון, מוזיאון מצפה רביבים, מוזיאון מצפה גבולות, יד יערי בגבעת חביבה, מוזיאון יד מרדכי, מוזיאון חניתה, מוזיאון נגבה, גשר הישנה, חצר תל-חי, חצר מזרע וחצר כנרת.

 

רמז מחמיצר 

 

פעילות נוספת שתתחיל בסוף חודש יוני היא "מחפשים את המטמון בקיבוצים עם דן חמיצר". בחודשים יוני-יולי יתנהל המשחק ברחבי הארץ, בעזרת כתבי חידה ורמזים ירוצו המשתתפים בקיבוצים ובאתרי ראשית ההתיישבות ויחפשו מטמון. הפרס, אומרים המארגנים, שווה את המאמץ...

 

בחודש ספטמבר כמה אירועים - מסע אופניים המוני מדן ועד אילות, בחול המועד סוכות תופעל מתכונת "בית פתוח" עם כמה עשרות קיבוצים שייפתחו עצמם לציבור הרחב להיכרות. מתוכננים גם אירועי הצדעה לספורט בקיבוצים, גלריות אמנות בקיבוצים ייפתחו לציבור הרחב, ופסטיבל סרטי קולנוע על הווי הקיבוצים מכל התקופות ברשת הסינמטקים.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים