בבריכת השחייה

נירה פנסו - שדה נחמיה

איור מאת יעקב גוטרמן

 

ערב אחד דביק ומזיע הלכתי עם עידן לבריכת השחייה. היה בא לי שנהיה שם רק שנינו אבל אודי החבר לכיתה של עידן הרגיש מאוד פגוע ומקופח כי מאז שדן פה, עידן כל הזמן מסתובב רק איתו וזונח את אודי. אז אודי החליט להצטרף אלינו.

איור מאת יעקב גוטרמן

השעה כבר הייתה מאוחרת, אחרי סגירת הבריכה ואנחנו תכננו לטפס מעל הגדר. אני לא מרגישה מחוברת לאודי בכלל, והייתי ממש מעדיפה שהוא לא יבוא איתנו, אבל אני לא אומרת לאנשים מה לעשות. בעצם הסיבה שהוא בא איתנו לבריכה באמצע הלילה החם הזה, ובכלל, הסיבה ש א נ י הלכתי עם שניהם לשם היא שעידן ניגש אלי אחרי ארוחת הערב ואמר לי לבוא לשם עם שניהם, כי אודי רוצה להגיד לי משהו. ושאלבש את הביקיני החדש. אני כבר לא חברה של עידן, אבל, איך להסביר את העניין הזה, יומני היקר, אם עידן מבקש ממני משהו בצורה כל כך יפה צריך להשתדל בשבילו. אני לא אוהבת את הביקיני החדש. הוא מדגיש את השומנים שעל הבטן שלי, וגם את אלה שבירכיים. בספידו השלם רואים רק את השומנים שבירכיים. אני תמיד הולכת לבריכה רק עם הספידו של התחרויות. רציתי לשאול את עידן אם זה מאוד חשוב לו שאלבש את הביקיני, אבל במחשבה שניה הבנתי שיהיה חושך, ואנחנו לא מדליקים את הפרוג'קטור כשאנחנו מתפלחים לבריכה. אפילו אם יהיה ירח מלא לא יראו לי את השומן שעל הבטן.

 

בדרך לבריכה עידן רצה שנעבור ליד המטבח כדי לבדוק אם יש אפשרות להיכנס ולקחת משהו מהמקרר לאחר כך, כשנסיים את השחייה. כל הדרך הלכנו בשתיקה. אני חשבתי שדווקא יהיה נחמד להרגיש את הביקיני החדש בתוך המים. אולי אימצתי את המחשבה הזו דווקא כי לא רציתי לחשוב על מה שבאמת יקרה שם. טיפסנו על השער כמו תמיד. אני עליתי ראשונה אבל עידן החליט, באמצע, כשהייתי כבר ממש בשיא הגובה על השער המתנדנד, שעכשיו תורו לעלות. אז פשוט המתנתי למעלה, מתנדנדת כמו לולב, עד שעידן יסיים את הטיפוס ויקפוץ לצד השני. אבל כשהוא הגיע למעלה הוא פשוט התיישב לידי והתחיל לנער את השער כמו משוגע. רציתי לצרוח אבל פחדתי שמישהו ישמע שאנחנו כאן. תמיד עם עידן יש לי חשקים הפוכים ומנוגדים. חיכיתי בסבלנות שהוא יסיים את הנדנוד שלו ובאמת אחרי כמה טלטלות כאלה, שבכלל לא עשו עלי רושם, הוא קפץ ישר למטה מבלי להיעזר ברשת.

 

ירדתי אחריו, וגם אודי עלה וירד אחרינו ונכנסנו מיד למים, בזינוקי ראש מבלי להתחשב במה שישמעו ואם ישמעו בכלל. אחרי שציננתי את גופי הכבד במים הרעננים התיישבתי על המרצפות ליד הדשא וחיכיתי שיצאו ויגידו לי כבר מה שיש לאודי לומר.

 

עידן ואודי התקרבו אלי במפתיע אבל במקום לדבר כמו בני אדם אודי ניגש אל מאחורי וניסה להוריד לי את החזיה של הביקיני. בבת אחת נפניתי אליו והתחלתי לצרוח עליו שלא יעז, ומה הוא חושב לעצמו. באיזו רשות. אז הוא אמר תירגעי, אני לא מכריח אותך לעשות שום דבר, פשוט חשבתי שיהיה יותר נוח ונעים בלי הבגד ים. האמת שאני תמיד מעדיפה להתרחץ בלי בגד ים אבל במחיצת שני הבנים האלה היה בזה משהו לא כל כך נוח. חוצמזה כבר יצאנו מהמים.

 

-          כבר יצאנו מהמים. אמרתי לאודי.

-          אין דבר, גם עכשיו עוד חם. אמר אודי.

-          אז למה שלא כל אחד יוריד לעצמו את הבגד ים לבד? שמעתי את עצמי שואלת. איזו שטות איומה.

-          טוב, אני מחכה. אמר אודי.

-          גם אני מחכה. אמרתי אני.

-          טוב, תראי, אני כבר מזמן חשבתי להציע לך חברות. אמר לי אודי. והתחיל להסיר את בגד הים שלו עד שנעשה ערום לגמרי. הוא התיישב מולי בישיבה מזרחית. אז זה מה שעידן ניסה להגיד לי בתחילת הערב, הממזר. מוכר אותי לחברים שלו.

-          אני לא מעוניינת. אמרתי מיד. מתבוננת בתשומת לב מירבית בצל שהטיל הירח בין ירכיו של אודי.

-          את לא רוצה, כי את חושבת שדן אוהב אותך ורוצה להיות חבר שלך. אז אני אומר לך שזה בכלל לא נכון.

 

לא הגבתי. התחלתי לגלגל בראש את מה שיש לי עם דן ומה מזה אפשר שידוע לאחרים. דן הוא לא אחד שמספר דברים כאלה לחברים שלו. אבל מי יודע בעצם.

 

-          דן כבר הציע לך חברות? אודי שאל פתאום, מעיר אותי מחריש מחשבות.

-          לא.

-          את רואה, אז אין לך בכלל מה להפסיד. אני חושב שא נ י הגבר בשבילך. אל תחשבי על דן בכלל. תאמיני לי. את חושבת עליו רק בגלל שהוא מחוץ לארץ. כל הבנות רוצות תמיד חברים מחוץ לארץ, בגלל שככה הן חושבות שהון ישיגו את כרטיס הטיסה שלהן החוצה מפה. אבל אני אומר לך שזה אנטי-ציוני. זה לא פייר. אני הגבר בשבילך. את רוצה את דן או אותי?

 

הצללים עכשיו כבר לא יכלו להסתיר את המקל האדיר שצמח לו שם מתחת לידו המאומנת של אודי. ואני, נדהמת לגמרי אספתי את החזייה שלי, כך שצנחה לה שם ברגע שהוא התיר לי את הרצועות. הוא קפץ לכיווני וניסה לתפוס אותי ולהשחיל את הלשון שלו אל בין שפתי, וריח קלוש של עישון ישן עלה לי בנחיריים. הייתי מהופנטת מאור הירח והכוכבים והמקל המבצבץ מבין הירכיים של אודי... מה בעצם אני עושה כאן... למה אני לא עם דן עכשיו, עם השאנטי שלנו. כשדן שם את הראש שלו על הברך שלי אני מרגישה את המילה הזאת, ששרה אוהבת. אנרגיה. אני מרגישה שיש לי כוח להזיז את כדור הארץ. דן נותן לי נקודת משען. עכשיו, חוץ מהרוק של אודי וכל הגועל נפש הזה אני מרגישה שמשהו מתקלקל ואני נורא מרחמת על הילד הזה שמתחפש לו לגבר ומנסה לצוד אותי בכזאת רשלנות. אודי עוד ניסה לתפוס לי את הזרוע לפני שאסתלק אבל אני כבר הייתי על שתי הרגלים, רוכסת את חזיית הביקיני וממהרת לברוח משם.

שימו לב, © כל הזכויות לאיורים שמורות ליעקב גוטרמן

סיפורים אחרונים

עדכון אחרון: