נחום ישן בגן / נחמה ניר

נחום ישן בגן

נחמה ניר - פלמחים

איורים מאת יעקב גוטרמן

 

חג העצמאות נחוג אצלנו תמיד ברוב עם, המון אורחים כולל חברי הגרעין של הנוער העובד.

|
איור מאת יעקב גוטרמן

חברי הגרעין היו כמובן מאומצים על ידי משפחות וכל משפחה דאגה ל"בן המאומץ" שלה לסידור לינה. נחום, שהיום הוא דוקטור לארכיאולוגיה אבל אז הוא היה חבר גרעין "ציפלון" היה מאומץ אצל משפחת יצחקי.

 

אנחנו בתקופת הלינה המשותפת ואותו לילה אליהו יצחקי, היה תורן שינה בגן הילדים והנה הופיע נחום מהגרעין, היכן ילון? מהר מאד נמצא הפתרון. הוא יישן בגן במקום אליהו. הפתרון הזה נראה סביר מאד בעיני נחום... למה לא? וכך אחרי שמסיבת יום העצמאות הסתיימה וגם הקומזיץ שלאחרי המסיבה, אשר במהלכו סופרו מסביב למדורה, שוב כל הצ'יזבאטים הידועים והמוכרים, ממלחמת השחרור ומההכשרה ועוד הרפתקאות וסיפורי גבורה - גם הוא הסתיים. הלך נחום לישון בגן. נכנס למיטה המיועדת לשומר ונרדם מיד.

 

אחרי שעה או שעתיים, התעורר יפתח בנו של אליהו. מן הסתם רצה פיפי, ואז נזכר שאביו ישן הלילה בגן, החליט לערוך לו ביקור פתע.

 

הרים את השמיכה ונבהל. מרוב בהלה הוא לא יכול היה להוציא הגה מהפה. מיהר לחדרו, העיר את אמיר שישן אתו בחדר גרר אותו למיטה של החבר הישן ואז מן הסתם, נזכרו שניהם בכל הסיפורים והצ'יזבאטים, על הגבורות של חבורות הילדים האמיצים שסיפרו להם לקראת יום העצמאות וכך החליטו ש"פדאיון" ערבי, פלש לגן.

 

כדרכם של ילדי החבורות, בכל הסיפורים, הם התמלאו עוז ועזוז העירו את כל הילדים ובשקט התחלקו לקבוצות. קבוצה אחת סובבה את המיטה של התורן הישן וקבוצה אחרת, בראשותו של יפתח מיהרה לעבר חדר האוכל שם עמד הפעמון הגדול והטוב. גונג גונג גונג!!!!!!!!!

 

לקול הגונג התעוררו החברים, שגם הם היו אפופים בסיפורי גבורה, ששמעו בקומזיץ, המא"ז מיהר לפתוח את חדר הנשק וכיתת הכוננות התייצבה מיד והתכוננה לצאת לפעולה. נשארה רק שאלה אחת - לאן?

 

ובעוד הם מסתובבים בחצר, מחפשים איפה האקשן? פגש אליהו את בנו יפתח: "מה אתה מסתובב פה? אתה לא רואה שיש סכנה? שעת חרום!!!"

"הפדאיון ישן במיטה שלך בגן" ענה יפתח המפוחד.

"מההה?" שאל אליהו... אלא שמיד קלט אליהו מה קרה, מיהר לגן ומצא את נחום יושב על המיטה ומסביבו חבורת ילדי הגן מפוחדים ושמחים גם יחד ולכן שרים בקול שירי עצמאות...

"תפסנו את הפדאיון," קראו במקהלה.

יפה מאד אמר אליהו, אתם גיבורים גדולים.

 

ונחום לקח את השמיכה והלך לישון את שארית הלילה על שפת הים.

סיפורים אחרונים

עדכון אחרון: