חצי שעה / עמי בארי

 
חצי שעה

עמי בארי - עין החורש

איור מאת יעקב גוטרמן

 

"נו! בסוף הגעת! כולם מגיעים אלי בסוף! דוחים את התור בטענה שהם חולים או צרודים, שפתאום כואב להם בגרון, שאיבדו את הפתק, אבל בסוף כולם פה.

איור מאת יעקב גוטרמן

אז לפני שתפתח את הפה ונתחיל... שכב בשקט, אני מקרבת אליך את המנורה, מה אתה נבהל עוד לפני שהתחלנו? זה בסך הכול כפפות גומי האמת שבהתחלה היו לי כאלו אדומות, אריאל הביא לי מהנסיעה לטורינו, פחות מיום הוא היה עם הקבוצה וחזר לי מאושר כמו ילד וגם הביא מתנה כפפות אדומות אבל הן הפחידו את הפציינטים אז כעת הן לבנות ותירגע המסכה היא בגללי ולא בגללך.

 

נו תשטוף ונתחיל, תפתח פה גדול! קצת יותר, טוב אז ככה - אני רואה שיש אצלך שינוי רדיקלי, שוב לא צחצחת כמו שהראיתי לך בפעם הקודמת! ומה עם הקיסמים? אתה משתמש בהם כנראה בכדי להדליק את המַנְגַל ביום העצמאות, והַּחוט הדְנטַלי? מה איתו? אתה עושה ממנו מקרמה? אז נסכם שכמו שאני רואה התוצאה אצלך היא אפס הקפדה. עכשיו אציץ רגע לפני שאתחיל, אז ככה - אצלך אבנית לאורך, ולרוחב, זה אפילו מחמיר יותר מלמטה איפה שלא רואים את השן בינה, שאצלך יש לה כנראה שם אחר. מאחוריה יש פְּלַק בכמויות ממש והחניכיים אדומות כמו של האוהדים בשער 5. אתמול שוב ראינו שגילי נפצע, ולא ישחק בשבת, גם כן שחקן גילי הזה כל שבוע נפצע לנו אחרי 10 דקות, כואבת לו המפשעה ולנו כואב הלב, כנראה שאנו צריכים לדאוג לו לפסיכולוג ולא לאורטופד.

 

אז אני אתחיל בַאַפּליקַטוֹר, אצלך אני אשתמש בטוֹפיקַל למטה ולמעלה, רק לילדים אני עושה כזאת פרוטקציה, תיכף אמרח גם דיסקלוֹזינג, לפני זה אני בודקת עם המראה הקטנה, האמת היא שאני משתמשת בה בעיקר בכדי לבדוק את הפְּלַק ולהחזיק לך את הלשון אחרת תתחיל לענות לי על כל משפט שני ואני לא אוכל לעבוד, אני לא סובלת שמטופלים מקשקשים לי בלי סוף. הפְּלַק אצלך בדיוק כמו אצל אריאל שלי - צריך למרוח קודם כל הרבה פּרוֹפּילַקס שזה פורץ לי את התקציב, אתמול הוא חזר נורא מאוחר מבלומפילד ואחרי זה עוד היינו חייבים לראות את השידור החוזר, לבדוק אם הגיע לשכטר פנדל או שזה היה אופסייד, איך יכול להיות אופסייד אם המגן עומד על קוו הקרן? אז פלא שאריאל שלי כועס כל-כך, ראינו את הקטע אולי 10 פעמים הלוך וחזור, הלוך וחזור בלי לקפוץ על אף מהלך, נו! ומה אתה קופץ? חומר ההרדמה עוד לא משפיע מספיק? לא נורא, אל תשכח שהזמן שלי מוגבל מאד, יש לי מישהו אחר אחריך והוא מה זה נחמד לא רוצה טוֹפיקַל ולא צריך דיסקלוֹזינג, אצלו אני משתמשת רק בקיוֹרְטָה ואצלך? הזנחה כללית, אתה משלה את עצמך שאתה לא תצחצח ברצינות ותבוא אלי בזמן פציעות אבל אל תדאג אתה אדום כמו אריאל שלי אז אתה בידיים בטוחות זה לא יכאב, אולי טיפונת יגרד, אתמול היה אצלי מישהו שביקש גז צחוק, צחקתי ממנו, חוץ מזה הוא גם מכביסט אז מגיע לו שלא אשים לו שום חומר הרדמה.

 

אריאל לא נרדם חצי לילה ובשבוע הבא יש לנו את נס-ציונה, נס אם לא יבקיעו לנו רביעייה, בן-שמעון שוב לא ירכיב את דמארי, הוא לא אוהב את דמארי, כי הוא כל הזמן עושה דְריבֵּלים עם עצמו, מנסה לסבסב את כל העולם, במקום למסור הוא מתמזמז כל הזמן, בשידור ראו שאבוטבול כועס עליו אבל זה לא מזיז לו, וטועמה בכלל לא פוגע, שמעון-הרוש עושה גליצ'ים וכל אחד עובר אותו כמו בטיול-שנתי מין חור כזה על המגרש צריך לעשות לו סתימת שורש ו.. מה זה? חתיכת שניצל, עוף? כמה זמן היא אצלך? היא בטח כבר דוגרת בתוך העַשֶשֶת שלך, בסדר! בסדר, תירגע עכשיו אתה יכול לשטוף, למה אתה מתוח כל-כך? תפקח את העיניים! אפשר לחשוב מה אני עושה לך? זהו, זהו! לא צריך 10 פעמים! עכשיו תחזיר את הסַקשֶן, אתמול באמצע הטיפול הייתה לי הפסקת חשמל המקדחה נתקעה והייתי צריכה להשתמש בידנית אבל אל תדאג נתתי לגרי להשחיז את המקדחים במסגרייה שלנו ועכשיו הם חדים כהוגן, אז חיכיתי עד שהפסקת-חשמל נגמרה, סליחה הסתיימה אצלי אף פעם לא גומרים, היה חוצפן אחד ששאל אותי אם גמרתי פעם על הכיסא הזה, תאמין לי שאחרי רגע הוא כבר לא שאל כלום, חוצפן כזה? כמו אוהד של סחנין שנכנס בטעות למגרש של בית"ר ירושלים, ואצלנו קבוצת-פח - דגני ואיליץ' מוציאים להם את המיץ לא מספקים את הסחורה, בדקה ה-85 הם נעמדים, אנו צועקים להם שכדורגל משחקים 90 דקות ואז נופל גול, מה אתה מפיל לי את הסַקשֶן, תשטוף רגע, המים קרים? אין דבר אף אחד לא מת ממים קרים, זהו עכשיו אני מכניסה לך שני וֶוֶטֶרוֹלים, מיד לא תרגיש כלום, תפתח קצת יותר חזק, עוד טיפה, בסדר! איזה אנשים! בן-שמעון אמר בראיון איתו שאצלו אין שום פרוטקציה ושהוא ישים בשער את השוער הטוב ביותר אז שוב דני-עמוס עומד במקום הילד החמוד הזה בוריס ולזה הוא קורא "ריענון" מה הפלא עם בהרמת הקרן הראשונה אנחנו חוטפים גול וכל מצב נייח גורם לנו להתקפי חרדה, מה אתה מסמן לי? פתאום רועדות לך הידיים, הסַקשֶן לא שואב? בטח אתה לוחץ כל-כך חזק על הצינור עד שהוא נסתם, תשחרר, תשחרר, לא אותו את ה.. מה אני רואה? יש שם חור, חור רציני בפינת הרחבה, אני אזמין לך תור לרופא ואתה לא תפשל ותגיע כי מתחת לגשר צריך להקפיד אחרת הוא ממשיך להירקב ובסוף ייפול ואז אפילו ניצחון בדרבי לא ינחם אותך.

 

טוב אני רואה שאני כבר מסיימת, עכשיו אני לוקחת את המברשת של הפוליש אני אשים אותה על הקיוֹרְטָה, הייתי מעדיפה את הסְקֶלֶר אבל אני מפחדת שהיא שוב תעשה לי קוּרצ'לוּס, אז את זה אני אעשה בלוֹוֹ-סְפּיד, זה ייקח עוד כמה דקות יש לי עוד כמה דקות, תשטוף, תשטוף יפה אל תגרגר לי ותחזיר את הסַקשֶן, צריך לייבש טוב-טוב את המקום לפני הפוליש, לאיילת יש חבר חדש והוא אוהד של מכבי למזלו מכבי הרצליה, ביום שישי היא הזמינה אותו לארוחת ערב אצלנו תתאר לך איזה שולחן יהיה אצלנו - ארבעה אוהדי הפועל, אחד אוהד מכבי הרצליה ועוד אחד אוהד מכבי תל-אביב, מה לא סיפרתי לך שלעדי יש חבר צהוב? לא תאמין אבל הוא בא אלינו עם מין ג'ל שעושה את השערות כמו קוצים, אני שונאת קוצים כאלה כי הם ממש דוקרים לי בידיים, פעם בא אלי אחד לא מגולח ועוד התפלא שאני בכלל כועסת עליו, זהו אני כבר מסיימת אריאל שלי צריך לעבור מפה ולראות את ידיעות-ספורט, יש שם כתבה על עבדו רחימי, תענוג של שחקן אולי בזכותו ננצח, איזה מהיר הוא בצילום רואים אותו מחייך יש לו יופי של מנשך.

 

זהו סיימתי, תפקח את העיניים מה אתה עוצם אותן כל הזמן? רק שלמעלה צריך עוד ניקיון קטן, רגע מה אתה קופץ? יש לך עוד חמש דקות, עוד לא גמרתי עם הפוֹליש וגם עוד סיבוב של דיסקלוֹזינג ומה יהיה על הביפנים? הבטחת חצי שעה אז מה אתה רץ? רגע תוציא את הסַקשֶן, גם את הוֶוֶטֶרוֹלים, רגעעעע.

 

 ברח! מזמן לא היה לי נודניק כזה.

 

מילון לשותפים:

סַקשֶן (שאיבה), קיוֹרְטָה (ידני), סְקֶלֶר (חשמל), טוֹפיקַל (חומר הרדמה), דיסקלוֹזינג (חומר לבדיקת חיידקים), פְּלַק (משטח, רובד של חרקים), וֶוֶטֶרוֹלים (צמר גפן), אַפּליקַטוֹר (חומר הרדמה), עשֶשֶת (חור בשן) לוֹוֹ סְפּיד (מהירות נמוכה) פוֹליש (מבריק), זוֹנדֶר (שואב), פּרוֹפּילַקס (חומר למניעה), אַמַלָגַמה דרופסים (חומרים לסתימה) קוּרצ'לוּס קצר חשמלי.

שימו לב, © כל הזכויות לאיורים שמורות ליעקב גוטרמן

סיפורים אחרונים

עדכון אחרון: