ברכת אב הסדר - פסח תשס"ט / עמי בארי

ברכת אב הסדר - פסח תשס"ט

עמי בארי - עין החורש

איור מאת יעקב גוטרמן

 

אמש ישבתי בביתי ואחרי ניקוי השטיח מפרורי חמץ אחרונים, ולפני ליגת האלופות החלטתי לתפוס טרמפ ולברך עוד כמה קרובים שטרם הספקתי.

איור מאת יעקב גוטרמן

וכך סימסתי הלוך וסמס עד שלפתע טעתה אצבעי ובמקום ללחוץ את שמה של אורית אחת לחצתי שמה של אורית אחרת. ואז קרה לי מה שקורה יותר ויותר בעידני הטכנולוגיה - ברגע שהתחלתי לברך לא זיהיתי את הקול שמולי ומייד נתבלבלתי ונמצאתי מקלל את עצמי. אל תבינו אותי שלא כהלכה: לא שאני מחבב את האורית הראשונה יותר מהשנייה, נהפוך הוא דווקא השנייה חביבה עלי כהנה וכהנה. אבל - קודם כל התכוונתי לאחרת, נוסף לכך יש כאן בכל זאת עניין של מי קודם למי וחוץ מזה, הלוא היא צעירה ממני ומה יגידו אזובי הקיר? כל אותו לילה ייסרה אותי הפשלה. ראיתי בדמיוני את השנייה מגחכת אל עצמה ואולי משתתפת בכך את בן זוגה ושכנותיה ואני אנא אני בא? לבסוף החלטתי ללכת להתנצל. כך בבוקר פסעתי לכיוון שכונתה. אבל בעודי הולך התחילה לכרסם בי שאלה אחרת, ממתי מתנצלים על כך שברכתי בברכת החג? וכך בהתלבטותי חזרתי ופניתי אל ביתי. אלא שאז ליטף אותי האביב בכל הדשאים, הניחוח רמז לי מהגינות ואני הרהרתי לעצמי שברכה היא זכות לשניים - למבורך ולמברך ואפילו שאובן שלא כראוי עשיתי את מצוותי באמונה וכל השאר אינו בעצם מענייני. וכשכבר קרוב הייתי אל דלתי נדרתי שלא אצטער על שום ברכה אם ברכתי. ולהבא אחדל מהמנהג המגונה לסמס דברים היוצאים מהלב ואומר דברי ברכה בפניהם של הכול. ולכן אני מתחיל את נדרי ברגע זה, אתם הראשונים ולכן חג שמח לכולכם.

 

וכעת הבה נדליק את הנרות שעל השולחן ורגע נתפלל בשקט לשלום חיילנו שנשארו בתפקידם. נתפלל לאיחולי הבראה שלמה למי שנבצר ממנו מפאת חוליו להסב איתנו הערב. נאחל חג שמח לחברים הרבים שליבם גס ביחד הקיבוצי שלנו והם חוגגים בד' אמותיהם ולבסוף נקווה בכל לב שחג זה - חג החירות יהפוך במהרה גם לחגם של גלעד ומשפחת שליט. וכעת נפתח בשיר - "היום אתם יוצאים בחודש האביב"

 

שימו לב, © כל הזכויות לאיורים שמורות ליעקב גוטרמן

סיפורים אחרונים

עדכון אחרון: