אייל + מעיין = אהבה

24.4.2008
hadaf_hayarok@maariv.co.il    ארכיון עיתונות   

.

דינה המטפלת בהיריון. אימא שלי אמרה לי שבגלל זה היא עצבנית. דינה לא כל כך פיירית, כי היא שונאת את מי שהילדים גם שונאים. למשל, את מעיין. מעיין היא ג'ינ'ג'ית והיא שקרנית. אימא שלי אמרה שאבא שלה אלכוהוליסט, ובגלל זה היא משקרת. כולם לא כל כך אוהבים את מעיין, אבל אייל אוהב אותה.

 

בחוץ הבנים משחקים כדורגל של הפסקה גדולה, ואני רואה אותו מקשקש על השולחן בכיתה: אייל + מעיין = אהבה, ובצד לב עם חץ והשמות בצדדים. הוא כבר מצייר את זה הרבה זמן, וכולם יודעים שעכשיו הוא רוצה להציע לה חברות.

 

אבל ליעל יש סוד לספר לכולם. יודעים את זה לפי כל הבנות שהיא אוספת, כדי להגיד שלא יספרו לאף אחד, אבל אייל ומעיין הם בני דודים, ואסור להם להתחתן כי ייצאו להם ילדים מונגולואידים, ודינה תתעצבן.

 

אבל הם כבר חברים, כי מעיין הסכימה היום, וגולן עושה אותם אימא ואבא, בדשא של החדרוכל, עם טבעת ושני עדים, כמו בסרט שהוא ראה בטלוויזיה אצל הדודה מתל אביב.

 

ועכשיו כולם יודעים שהם נשואים וייצאו להם ילדים מונגולואידים ואסור לספר לדינה, כי אחרי ארוחת צוהריים היא תעשה שיחה ותאיים באצבע העקומה שלה ותפליק סטירה לירדן ולמעיין ולאייל, ותגיד שהיא תספר להורים שלהם. ואחרי זה היא שולחת את כולם לישון ולא מרשה אפילו לקרוא בשקט.

 

אני תמיד יודעת שדינה בפתח של הדלת של החדר שלנו, אפילו שאני לא מסתכלת, כי היא חוסמת את האור של השמש. היא יודעת שאנחנו לא ישנות, אבל צועקת רק על מעיין. אז כשהיא הולכת אני מחכה קצת, ואז שואלת את מעיין במיטה ליד, מה היא תעשה עכשיו.

 

"יש לי כפתור סודי באמצע הבטן, וכשאני לוחצת עליו אני נהפכת לנורא נורא חזקה, ואז אני כבר לא מפחדת מדינה", היא אומרת ובוכה. שקרנית, אמרתי לכם.

 

עמי שרמן, בן קיבוץ בעמקים, בוגר לימודי תקשורת וכתיבה. הסיפורים נכתבו בקורס לכתיבת פרוזה בהנחיית יצחק בן נר בשנת 2001.

להזמנת מינוי ל"הדף הירוק" 03-5632547


מאמרים אחרונים בעיתונות תנועתית וכללית 

עדכון אחרון: