הבחירות לקונגרס הציוני העולמי הל"ז

 

לכבוד:

צירות וצירי הועידה ה-9 מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה

 

שלום רב,

 

בחירות לקונגרס הציוני העולמי הל"ז

 

השבוע התקיימו הבחירות לקונגרס העולמי הציוני הל"ז. הקונגרס הוא הגוף המשפיע על המוסדות הלאומיים: ההסתדרות הציונית העולמית, הסוכנות היהודית, קרן קיימת לישראל, קרן היסוד. צירי מפלגת העבודה בגוף זה משפיעים על התוויית הדרך והאידיאולוגיה של ציונות בת זמננו, הקשר עם יהדות התפוצות, קביעה וחלוקת תקציבים, בחירת בעלי תפקידים בגופים הללו ועוד.

 

בהתאם להחלטות, צירי הקונגרס וסגני ציר יהוו את הגוף הבוחר לכל המוסדות הנ"ל. צירי הועידה בלבד ייצגו את המפלגה ב-3 ימי הקונגרס שיתקיימו בסוף השנה (הקונגרס מתכנס אחת ל-4 שנים בלבד).

 

מחוז הקיבוצים הצליח להכניס לקונגרס כמעט את כל מתמודדיו (7 מתוך 9), ובנוסף דרך הועדה הממנה עוד 2 צירים ו-2 סגני צירים. סה"כ למחוז יהיו צירים וסגני צירים – 11 חברות וחברים, המהווים 11% מנציגי מפלגת העבודה בקונגרס. אין ספק שזה הישג נאה. נבחרינו מייצגים את קשת הגילאים, פעילים וותיקים וחדשים, מגדר והאזורים השונים. ברכות לנבחרות ולנבחרים. לכם תפקיד חשוב בציוני הדרך בהיסטוריה של העם היהודי והעם היושב בציון:

 

צירים: סרביה מרקו (צובה). מינוי הועדה: חוסקוביץ סילביו (נתיב הל"ה), צחור יגאל (רביבים).

 

סגני ציר: ברקאי מירב (בארי), גת אהוד (קטורה), לביא בן-שימול סול (אלמוג), לנגר נמרוד (גשר הזיו), נחשון עמיר (גבע), שופט אדלמן שבולת (ראש הנקרה). מינוי הועדה: ידלין אהרון (חצרים), קידר אורי (גבעת ברנר).

 

ההישג מהווה סימן דרך ועידוד להמשך המאמצים לחזור ולהשפיע, ולהיות שותפים בעיצוב המדיניות והדרך בכל מקום ומקום.

 

אנו מעריכים את המאמצים שעשו כל אחת ואחד מכם, ביום שרבי ולוהט, על מנת לממש את הזכות לבחור, להיבחר ולהשפיע. הוכחנו כי קבוצה פוליטית מאורגנת ומאוחדת יכולה להשיג את המטרות. חשובה המחויבות ולא רק החובה. לצערנו, קבוצה של חברות וחברים, אשר התחייבו ליטול חלק במערכה, בסופו של יום לא הגיעו (כל אחד ואחת מסיבותיו הוא). השתתפותם הייתה מאפשרת לנו, לאור ניתוח התוצאות, להכניס עוד כמה צירים (במקום סגנים) ואת שני החברים שלא נכנסו. ועל זה נאמר: "היחידים יכולים ליצור קבוצה, היכולה לשרת את הדרך והכלל" (ז'אן ז'אק רוסו).

 

תודה מיוחדת וגדולה לרותי וניג (כפר החורש) שתמיד עוזרת ומסייעת ובהתנדבות, לסילביו חוסקוביץ שסייע וייעץ בכל וכמובן לכל החברות והחברים שהשתתפו בהליך ההצבעה, והצלחה לנבחרות ולנבחרים.

 

בברכה

ח"כ איתן ברושי

חניק מרשק, מזכירת המחוז

 

העתק:

ניר מאיר- מזכיר התנועה הקיבוצית

 

 

תוצאות הבחירות לקונגרס הציוני העולמי הל"ז שהתקיימו ב-4.8.2015

    

להורדת קובץ התוצאות (פידיאף) - לחצו כאן

  

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית