הרב גלעד קריב: מחזירים את הקיצוניים לשוליים

שותפות ושותפים יקרים,

לפני שנתיים בדיוק התמודדתי בבחירות המקדימות של מפלגת העבודה. המסר העיקרי שלי היה שבצד הדגל החברתי והדגל המדיני והביטחוני מפלגת העבודה חייבת להניף גם את הדגל הדמוקרטי והאזרחי, המבטא את ערכיה ועקרונותיה של הכרזת העצמאות.

שנתיים חלפו ואני מאמין שהמסר הזה נכון וגורלי מתמיד. בשנתיים האלה הפכה הקיצוניות הדתית, הפוליטית והלאומנית לשגרה בישראל, כשהיא נישאת על גבי הרוח הנושבת מדוכן הכנסת ומשולחן הממשלה. בתקופה זו נמשכה המתקפה על בית המשפט העליון, על התקשורת החופשית בישראל ועל הארגונים לשינוי חברתי. מהלכים הכרחיים ומתבקשים בתחום יחסי הדת והמדינה לא קודמו, תוך ההמשך הפגיעה הקשה בחופש הדת והמצפון ובחופש הנישואין של אזרחי ישראל.

כיום יותר מתמיד נדרשת מפלגת העבודה להוביל את המחנה הציוני והדמוקרטי, המאמין בחזונה של מגילת העצמאות.

·         אני מאמין בסדר היום החברתי של מפלגת העבודה ובמאבק של כולנו על מימוש אחריות המדינה כלפי אזרחיה!

·         אני מחויב לסדר היום המדיני שמפלגת העבודה מובילה – הסדר מדיני המבוסס על פשרה טריטוריאלית תוך שמירה עיקשת על ביטחונה של מדינת ישראל!

·         הערך המוסף שאני מבקש להביא לרשימת העבודה לכנסת הוא סדר היום הדמוקרטי-אזרחי וקידום חופש הדת והמצפון של אזרחי ישראל.חשוב שמפלגת העבודה תציג לציבור את הנבחרת הטובה והאיכותית ביותר מבין כל המפלגות, כפי שהוכח גם בכנסת הנוכחית. המשימה של כולנו, כחברי מפלגה, הוא לדאוג שנבחרת זו תדע להתמודד בכל הזירות הנוגעות לעתידה של החברה הישראלית, ולהניף בעת ובעונה אחת את הדגל החברתי, הדגל המדינה והדגל הדמוקרטי. זוהי הסיבה שאני מבקש את אמונכם.

כחבר בסיעת העבודה בכנסת אפעל למען אותן מטרות להן אני מקדיש את עשייתי הציבורית בעשרים השנים האחרונות בתפקידי כאחד מראשיה של היהדות הרפורמית בישראל וכפעיל מרכזי בארגונים לשינוי חברתי. בין המטרות הללו:

·         בלימת הקנאות הלאומנית והדתית

·         קידום חופש דת ומצפון שיאפשר לאנשים להינשא ולחיות את חייהם לפי אמונתם

·         טיפוח חברה שוויונית בה הדרת נשים אינה לגיטימית ובה יהודים וערבים חיים יחד ללא שנאה וגזענות

·         קידום חינוך ציבורי ראוי והטמעת מקצועות הליבה בכל מוסדות החינוך

·         ביצור מעמדה של מערכת החוק והמשפט ובמרכזהבית המשפט העליון והבטחת שוק תקשורת חופשי וביקורתי.אשמח לקבל את אמונך ותמיכתך,
הרב גלעד קריבגם אתן\ם רוצות\ים לראות את גלעד בכנסת?
בואו לשמוע עוד על גלעד ופעילותו ולסייע לנו!

שלחו לנו מייל Giladkariv15@gamil.com | התקשרו 052-8561196


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית