ח'כ מיקי רוזנטל: דברים שרואים משם - עדכון שבועי 12.12.2014

                    הצטרפו למיקי בפיסבוק

 

  Facebook  

 

עדכון שבועי - 12.12.2014 

 

 

לאחד כוחות – להחליף את השלטון!

 

 

בעוד  פחות מ-100 ימים הולכים אזרחי מדינת ישראל לבחירות. הליכוד בלחץ. המחנה הלאומני  מזיע. המלעיזים תוקפים את החיבור בין הרצוג ללבני, שנוטע תקווה בלב רבים, וטוענים  שהמכנה המשותף שלנו הוא פסילת ביבי. לא ביבי הוא הסוגיה – אלא דרכו הפוליטית וסדר  העדיפויות העקום שלו הם שעומדים למבחן הבוחר.

 

אנחנו מציעים תקווה, והוא ייאוש ופחד. אנחנו מבקשים להיפרד מהפלשתינים – והמחנה הלאומני מוביל אותנו למדינה דו-לאומית. אנחנו נקדם מדינה שאחראית לרווחת תושביה ונדאג להם לחיות בכבוד; נתניהו וחבורתו הפקירו אותנו איש לגורלו במאבק מול יוקר המחיה והשכר שנשחק. אנחנו נגן על הדמוקרטיה שלנו ועל שלטון החוק מפני האלקיניזם ,החוטובליזם ומצעד הגזענים. אנחנו נדאג לחלוקה צודקת של המשאבים, נמגר את המושחתים ושלטון המקורבים, נחזיר את ההגינות לשיטה, את התקווה ואת כבוד האדם למרכז חיינו.

 

ההסכם  בין הרצוג ולבני הוא חיבור שמפיח תקווה ולכן הוא חשוב. הוא ודאי חשוב יותר מקריירה  פוליטית של מאן-דהוא. גם אם יש מי שחולק על פרט זה או אחר – זו העת להתגבר על  המחלוקות, לאחד כוחות ולהחליף את השלטון הרע בממשלה שטובת הציבור כולו לנגד עיניה.

 

הנה  עימות שלי מול יריב לוין בערוץ 2, ראיון אצל יעל דן  בגלי צה"ל  ותגובתי להסכם ב-ynet

 

מחר, מוצ"ש, בסביבות השעה 19.30 אני מתוכנן להופיע גם בתכנית "המטה"  בערוץ 10.
 

 

 

 

דקה 24:50

 

כל אחד חייב לראות עצמו כאילו גורל הבחירות תלוי בו

 

אנחנו  כבר בתוך מערכת הבחירות (בתמונה, עם חברי תא אופק במרכז הבינתחומי בהרצליה, השבוע)  וכל מי שאכפת לו מגורלה של מדינת ישראל חייב לקחת חלק במערכה על דמותה. אני מפציר  בכם להיות פעילים, לשכנע, להרתם, להיות נוכחים, לתלות שלטים ולהצטרף לפעילות. אנשים מאוד  מושפעים ממה שקורה בפרהסיה. נוכחות בשטח יוצרת דעת קהל וסחף לטובת המחנה שלנו.

 

 

כך קונה ההון את השלטון: ליברמן מכר את האינטרס הציבורי, מקורבו קיבל 150 אלף שקלים

 

בעוד  כחודש, ב-13 בינואר, אתמודד בפריימריס לרשימת חברי הכנסת של מפלגת העבודה. יש סיבות  רבות מדוע אני מבקש את אמונכם – היום אתמקד רק בסיבה אחת: אני חייב להשלים את הרפורמה  הגדולה לטובת החולים והנכים שעליה טרחתי במשך למעלה משנה – וברגע האחרון ההון קנה את  ההחלטה השלטונית בכסף.

 

לא אוותר  כמובן. בתמיכתכם אני אהיה בכנסת הבאה כדי לסיים את חקיקת הרפורמה לטובת הציבור.

 

הנה  הסיפור בתמצית: כעיתונאי סיקרתי לא מעט פעמים את סוגיית ההון-שלטון. השבוע ראיתי במו  עיניי כיצד ההון קונה החלטות של השלטון. חוק שנועד לשפר את מצבם של נכים וחולים, שזכה  לתמיכת משרד המשפטים ומשרד הרווחה, עבר קריאה שניה ושלישית פה אחד בוועדת העבודה והרווחה  והיה מוסכם על רוב חברי הכנסת - הוכשל על ידי השר אביגדור ליברמן, לבקשת מקורבו - הלוביסט  משה ליאון, שקיבל בתמורה לסיכול החוק 150 אלף שקלים.

 

ללא הקדמת הבחירות היה היום החוק מאושר - וחוסך לכל מקבל גמלה שמסתייע בעורך דין או בחברות מימוש כ-15 אלף שקלים בממוצע. ליברמן ניצל את העובדה שלאור התפזרות הכנסת חייבות כל הסיעות לאשר את החוקים בהסכמה, והתנגד להעלאת החוק להצבעה. לעזאזל הנכים, מה אכפת לשר המושחת ליברמן מהאינטרס הציבורי!

 

ההתנהלות  של ליברמן לא תקינה, לא ראויה, לא חוקית, נגועה ומצחינה.

 

הנה תחקיר שעשה העיתונאי שוקי שדה על סיכול החוק  שפורסם היום בעתון דה מרקר. הקריאה מרתיחה את הדם, אבל חשוב שכל אזרח יידע כיצד  מתקבלות החלטות בממשלה המושחתת הזו. כאמור, לא נכנע. בעזרתכם אשלים את המלאכה  בכנסת הבאה.  

 

 

ביבי חושש מבג"צ שהגשתי על מריחת החקירה נגדו

 

ואם  כבר עוסקים בהתנהלות לא תקינה ולא ראויה – שימו לב כיצד ראש הממשלה מנסה להסתיר את  מעלליו ומבקש שלא לדון במימון נסיעותיו לחו"ל. בשבוע שעבר דיווחתי לכם על  העתירה שהגשתי נגד החלטת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שלא פתח בחקירה פלילית  בפרשת "ביביטורס". 

 

השופטת  דפנה ברק ארז הורתה לנתניהו להשיב לעתירה בתוך 45 יום. אני פניתי שוב לבג"ץ  וביקשתי להקדים את הדיון, מפני שלקראת הבחירות ראוי מאוד שהציבור יקבל את כל המידע  על המועמדים, מעשיהם ומי "תורם" להם נסיעות מושחתות לחו"ל. מידע  כזה חיוני שבעתיים לגבי מי שמבקש להיות ראש ממשלה בישראל. 

 

בקישור הבא, כתבתה של רויטל חובל בנושא

 

 

הרפיסות של היועץ המשפטי לממשלה פוגעת במאבק בגזענות

 

כולנו  הזדעזענו מהצתת בית הספר הדו-לשוני בירושלים. לאחרונה נעצרו חשודים במעשה – פעילים  של הארגון הגזעני להב"ה. בצוותא עם המשמרת הצעירה בירושלים אני מנהל מאבק  ממושך נגד הארגון והעומד בראשו, המסית בנצי גופשטיין.

 

לדעתי,  יש קשר ישיר בין רפיסות הטיפול של היועץ המשפטי לממשלה לבין הצתת בית הספר. בשנה האחרונה  פניתי מספר פעמים לויינשטיין ואף העברתי לידיו שלל ראיות המצביעות על הפעילות הפלילית  של ארגון להב״ה, הכולל קריאה לגזענות ולאלימות נגד ערבים ואף נגד יהודים הנמצאים בקשר  עם ערבים.

 

חזרתי  והזהרתי את היועץ המשפטי, כי ללא פעולה נחושה מצידו - יש חשש לחיי אדם ולפגיעה במרקם  החיים המשותף במדינה. לצערי, ויינשטיין בחר להתעלם.

 

הנה ידיעה על כך בעתון "מעריב" וקמפיין הפייסבוק שאני מקדם יחד עם המשמרת הצעירה נגד ממשיכו של הרב כהנא:

 

לחצו על כרזת הקמפיין, שתפו בפיסבוק והצטרפו למאבק.

 

 

בשבת, בשעה 20:30 תתקיים הפגנה נגד ההסתה המסוכנת של להב"ה בכיכר ציון בירושלים

 

האם תתגעגעו לשיחות מ"קבר רחל"?

 

ממש  רגע לפני שהתפזרה – אישרה הכנסת בקריאה ראשונה את התיקון שיזמתי בחוק הספאם. ייאסרו  השיחות המוקלטות שמגיעות לטלפון שלנו ומבקשות תרומה לקברי צדיקים, מבטיחות ישועות  או נחמות מאנשים שלא קיבלו את אישרנו להציק לנו. יש משמעות לעובדה שהמליאה אישרה  את החוק בקריאה ראשונה – שכן אוכל להמשיך בחקיקה בכנסת הבאה.

 

 

העיקר הבריאות ועוד מפגשים

 

הבריאות  והחינוך צריכים לעמוד בראש סדר היום של המפלגה. הנושאים הללו חשובים לכל אזרח שחי  פה. אמש נפגשתי עם החוג לתיקון מערכת הבריאות – חוג מאוד פעיל ומהותי במפלגה שלנו.  קצרה היריעה לדווח על תוכן המפגש. אשמח להתראות עמכם במפגשים הצפויים:  

 

ברמת השרון:

בצוותא עם חברי איציק שמולי ומשה מזרחי ביום שני- 15.12 בשעה 20:30 בסניף המפלגה ברמת השרון.

 

בירושלים:

חברי וחברות מפלגת העבודה מוזמנים להדלקת נר שני של חנוכה בהשתתפותי ושיחה על ענייני אקטואליה ביום רביעי, 17.12 בשעה 19:00 במחוז ירושלים רח' אלחריזי 9 -  ירושלים.

 

בתמונות:

מפגש עם החוג לתיקון מערכת הבריאות בת"א, שיחה עם חברי החוג הגאה בירושלים ופאנל בנושא שחיתות במרכז הבינתחומי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שבת שלום,

שימרו על עצמכם

מיקיי

 

שמרו על קשר 

 

mrosenthal@knesset.gov.il 

 

  Facebook    Twitter    YouTube  


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית