חברים - אל תתנו לעצים להסתיר לנו את היער

חברים - אל תתנו לעצים להסתיר לנו את היער

מאת אודי פלד חבר רמת יוחנן, 20/1/2013

 

מרוב מפלגות ושברי מפלגות אנחנו עלולים לפספס את "התמונה הגדולה" שהיא פשוטה למדי ואין בה שום חידוש: המפה הפוליטית של הדמוקרטיה הישראלית כוללת בעבר ובהווה ארבעה גושים ברורים: א). מרכז וימינה ב). מרכז ושמאלה ג). דתיים ד). ערבים.

 

שני הגושים הגדולים, מקום המדינה ועד היום, הם: מרכז/שמאל = מפא"י/אחדות העבודה - והיום מפלגת "העבודה", ומרכז/ימין = חרות, ליברלים, ישראל ביתנו - והיום "הליכוד בּיתנו" (הליכוד בּיתם).

 

בן גוריון הלך, בגין הלך, בראש המפלגות התחלפו ויתחלפו מנהיגים - ושני הגושים לעולם עומדים.

 

מסביב לשני הגושים הגדולים צצים ומתרוצצים תמיד "לווייני אווירה" ושברי מפלגות, הזורחים ככוכבי שביט בבוקרו של כל סבב בחירות ונמוגים באיבּם (בעבר: רפ"י, ד"ש, שינוי, גמלאים, קדימה ... ובבחירות היום: יש עתיד, התנועה ...), מיליוני קולות מתבזבזים ונזרקים לפח האשפה בגין אותן הוֹלוֹגרָמוֹת פוליטיות חלולות.

 

עוד מיליוני קולות מתבזבזים על מפלגות "נורא סימפטיות" שמעולם לא הייתה, ולעולם לא תהיה להן שום השפעה על מה שקורה: מר"ץ, ירוקים, שאול מופז, הרב אמסלם ...

 

כן חברים, כשמזיזים את העצים רואים את היער, והיער מורכב משני גושים קבועים המוּבָלים מקום המדינה (ואף טרום מדינה) על ידי שתי מפלגות: מרכז שמאל בהובלת מפלגת העבודה ומרכז ימין בהובלת הליכוד. כול השאר הם בבחינת "תזמורת בצורת" (עושים תנועות בשפתיים) או לכול היותר - "רעשי רקע".

 

המצב המדיני, כלכלי, חברתי יכתיב אחרי הבחירות (או שנה לאחר מכן) הקמת ממשלת אחדות לאומית על בסיס שתי המפלגות הגדולות. (נוסחת "ממשלת אחדות" גם תגאל את מפלגת העבודה מן השבועה המיותרת שלא לשבת יחדיו עם מפלגת הימין). ככול שיגדל משקלה של מפלגת העבודה, נגיע מהר יותר ועם פחות נזקים להקמתה של ממשלת האחדות, ולקבלת ההחלטות האמיצות והבלתי נמנעות.

ומילה עלינו - הקיבוצניקים. המפלגה היחידה שבה קיים מחוז קיבוצים בעל משקל היא מפלגת העבודה. המפלגה היחידה שבה יש לנו השפעה (עם ובלי נציג בכנסת) היא מפלגת העבודה. המפלגה היחידה שבאופן עקבי יכולה להגן עלינו היא מפלגת העבודה (מרץ ישלחו קריאות עידוד מן היציע אבל אין ולא תהיה להם שום השפעה). אם ירדה קרננו במפלגת העבודה - זה רק באשמתנו (כמחצית מקולות התנועה הקיבוצית הושלכו בבחירות האחרונות לפח האשפה של ציפי לבני). אם הפעם נשכיל לרכז כוח, דהיינו: א. נצביע "אמת" ב. נצביע כולנו - אזי תהיה לנו השפעה משמעותית על חיינו כבר מחר בבוקר, ועוד יותר מכך - בבחירות הבאות.

 

והעיקר: דחילאק - בואו לא נהפוך את תיבת הקלפי לפח אשפה.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית