זה בידיים שלנו - לבחור את הנציגות שלנו לכנסת
עו"ד שימי בראון

זה בידיים שלנו - לבחור את הנציגות שלנו לכנסת

עו"ד שמעון (שימי) בראון

 

ראשית, למען הגילוי הנאות, אני מתמודד כמועמד לכנסת ה-19 מטעם מפלגת העבודה.

 

שורת הפתיחה של האני מאמין שלי מתחילה ב "זה אפשרי - זה בידיים שלנו"

 

זו איננה קלישאה וגם איננה יהירות אלא מעשיות פרגמאטית.

 

במשך שנים אני מלווה את הייעוץ המשפטי של מחוז הקיבוצים בין ברצף ובין בהפוגות, והמוטו שהוביל אותי כל העת הינו, לא מרימים ידיים ולא מוותרים. היו שרצו להקטין את כוחנו והיו שרצו להתחנף, היו שרצו את האידיאולוגיה שלנו והיו שביקשו לשלול אותה, אך כל העת האמנתי כי אני כאן מתוך שליחות מקצועית ותנועתית.

 

מחוז הקיבוצים מונה ומנה באופן מסורתי כ-10% מחברי מפלגת העבודה, בין בימים הטובים ובין בימים הפחות טובים של המחוז, אך המחוז העדיף במשך למעלה מעשור להשתמש בקביים שהונחו בפניו בדמות השריון על משבצת הקרויה "משבצת הקיבוצים". למשבצת זו הכניסו אותנו ואנו נכנסו לשם בחדווה וברצון מעין "מגרש משחקים הקטן שלנו".

 

לא הצמחנו מנהיגות לאומית, ולא הצמחנו מנהיגות תנועתית, מדוע? יש שיאמרו בגלל נוחות יש שיאמרו בגלל עסקנות פנימית.

 

כעת משהשתנה המצב במגרש הפוליטי, ואנו נדרשים לשחק "במגרש של הגדולים", במקום להגיע בראש מורם ובגו זקוף, אנו שומעים וקוראים כי אין לנו סיכוי להכניס חבר כנסת מטעם התנועה הקיבוצית.

 

זוהי קטנות רוח במלא מובן המילה.

 

מדוע אנו פוקדים וקוראים לחברנו לפקוד במשך שנים על גבי שנים אלפי חברים? כוחנו נאמד באלפי קולות במסגרת מפלגת העבודה ואנו איננו מאמינים בעצמנו.

 

כל מועמד זוטר היה משתוקק להתחיל את הריצה שלו עם יתרון של כ-6300 קולות (פוטנציאל הבחירה במחוז), אך שוב קטני אמונה וקטני רוח במחוזותינו, מעדיפים להתמרמר על מר גורלנו, וחלקם אף פועלים לחיזוק גורמים אחרים על חשבוננו.

 

בתנועה הקיבוצית כ-120,000 בעלי זכות בחירה לכנסת, מדוע אנו רופסים ומדוע אנו מבקשים להעמיד לעצמנו מישהו שאיננו משלנו?

 

אנו אמורים לקום, לנער מעלינו את אבק העצלות, ולהיאבק על מקומנו בחברה, על מקומנו בפוליטיקה ועל מקומנו בייצוגיות.

 

כעת מששונו כללי המשחק הפוליטי, אנחנו יכולים וצריכים להעמיד בראשנו מנהיגות אחרת, מנהיגות מייצגת, אך גם מנהיגות שבונה עתודה מנהיגותית ופוליטית אחרת.

 

הדבר אפשרי, אומנם קשה, אך אפשרי.

 

על כל אחת ואחד מאיתנו חברי מפלגת העבודה בקיבוצים, להתעלות מעל הקשיים ולהתחיל לעבוד, לשנות את תפיסת ההסתגרות הפנימית שהובילו אותנו אליה, ולהכניס נציג לכנסת מטעם מחוז הקיבוצים במקום גבוה ברשימה לכנסת.

 

זה אפשרי, זה בידיים שלנו.

 


 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית